Комітет Ради з питань нацбезпеки вбачає ознаки вибіркового правосуддя щодо арештів бойових офіцерів
Комітет Ради з питань нацбезпеки вбачає ознаки вибіркового правосуддя щодо арештів бойових офіцерів

Комітет Ради з питань нацбезпеки вбачає ознаки вибіркового правосуддя щодо арештів бойових офіцерів

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки вбачає в ухвалених рішеннях щодо арештів бойових офіцерів ознаки вибіркового застосування норм права.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в заяві Комітету, розміщений у Фейсбуці.

"Визнаючи необхідність ретельного вивчення подій, які могли призвести до тяжких наслідків та зашкодити національній безпеці держави, не піддаючи сумніву компетенцію відповідних правоохоронних органів, Комітет вбачає в ухвалених рішеннях ознаки вибіркового застосування норм права, про що свідчить виокремлення певних подій і певних осіб на тлі відсутності належної та своєчасної правової оцінки інших подій та дій інших осіб, на які неодноразово вказував Комітет у своїх рішеннях. На думку членів Комітету, такий підхід може призвести до порушення наріжних принципів рівності усіх перед законом і судом, об’єктивності, неупередженості і справедливості", - йдеться у заяві.

Зазначається також, застосування надмірно суворих запобіжних заходів щодо чинних військовослужбовців ЗСУ, активних учасників бойових дій, є непропорційним та могло ґрунтуватися на довільному тлумаченні норм чинного законодавства.

"На думку членів Комітету, демонстративне заґратування офіцерів і генералів, відзначених державними нагородами за участь у відсічі збройній агресії, встановлення щодо них надмірної суми застави в очах суспільства де-факто ставить знак рівності між особливо небезпечними злочинцями і людьми, що зі зброєю в руках боронили незалежність України", - додали у повідомленні.

У заяві, зокрема, наголошується на необхідності уникнення офіційними особами будь-яких заяв або коментарів, здатних вплинути на формування у громадян передчасного уявлення про провину військовослужбовців, чиї дії ще не отримали належної правової оцінки. Будь-які маніпуляції чи спекуляції щодо цього здатні сприяти намаганням ворога підірвати взаємну довіру суспільства і ЗСУ, додали у заяві.

Як повідомлялося, СБУ та ДБР затримали двох генералів і полковника Збройних сил України, які, за інформацією слідства, не забезпечили належний захист Харківщини під час наступу військ РФ у травні 2024 року.

Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи для трьох високопосадовців ЗСУ, яких підозрюють у неналежній обороні під час наступу на північ Харківщини у 2024 році.

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader