Мазут з російських танкерів дістався пляжів Одещини
Мазут з російських танкерів дістався пляжів Одещини

Мазут з російських танкерів дістався пляжів Одещини

Мазут з російських танкерів дістався пляжів Одещини

З настанням теплих днів мазутні плями ставатимуть все загрозливішими.

Пляжі Одеської області вже починають страждати від забруднення російським мазутом, яке дійшло морем і до наших берегів. Про це повідомив науковий  співробітник національного природничого парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

"Ось і до наших одеських берегів дісталася страшна мазутна біда Чорного моря. Після штормів на піщаний пересип біля рекреаційної зони "Катранка", біля Дунайського біосферного заповідника і у Національний природний парк "Тузлівські лимани" штормом винесло мазут, який вилився після аварії рашистських танкерів у Керченській протоці. Я писав, що наслідки таких екологічних катастроф не мають меж і що тисячі тон мазуту, що потрапили в море, спричинять велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття", написав Русєв у Фейсбуці.

Поки ще досить холодно, і  фракції мазуту мають твердуватий стан. Але з настанням тепла катастрофа буде тільки розгортатися - прибережна зона і морське дно буде вкрите шаром мазуту.  Влада Одеської області матиме навесні і влітку дуже великі виклика у рекреаційній зоні області.

Зараз команда нацпарку проводить обстеження різних ділянок пересипу.

Нагадаємо, Чорне й Азовське моря, які і без того потерпають від обстрілів російських окупантів, отримали ще одну екологічну проблему: забруднення нафтопродуктами. За даними російських Телеграм-каналів, обидва танкери перевозили мазут. На борту «Волгонефть-212» було 4,25 тисячі тонн мазуту, «Волгонефть-239» - 4,3 тисячі тонн. Тобто, понад 8 тисяч тонн нафтопродуктів опинилися в морі. Хоча за російськими офіційними даними у море витекло приблизно 4000 тонн, знаючи їхню спроможність до брехні, можна вважати, що цифра зменшена якщо не вдвічі, то майже. Гинуть птахи, дельфіни, риба. Забруднено прибережну територію вже на сотні кілометрів, і невідомо, скільки це все продовжуватиметься. Екологи та експерти сходяться у тому, що збитків екосистемі нанесело принаймні на 14 мільярдів доларів. Це найбільша екокатастрофа за останні декілька десятків років.

Оскільки саме в цей час у Керченській протоці завжди проводився інтенсивний вилов риби, можна говорити про ще один збиток.

Як відомо, 15 грудня внаслідок сильного шторму, у Керченській протоці зазнали аварії два російські танкери - «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», які перевозили продукцію для «Роснефти». Останні півроку вони курсували між портом «Кавказ» і нафтопереробними заводами на Волзі, доставляючи мазут і важке нафтове паливо.

Джерело матеріала
loader
loader