Мінцифра розповіла деталі про стратегію розвитку безпілотних технологій та автономних систем в рамках WINWIN
Мінцифра розповіла деталі про стратегію розвитку безпілотних технологій та автономних систем в рамках WINWIN

Мінцифра розповіла деталі про стратегію розвитку безпілотних технологій та автономних систем в рамках WINWIN

Мінцифра розповіла про першу з 14 секторальних стратегій цифрового розвитку інновацій WINWIN до 2030 року, яку затвердили нещодавно. Відомство поділилося з AIN.UA деталями стратегії розвитку безпілотних технологій та автономних систем — або AUV (autonomous vehicles).

Йдеться не тільки про розвиток безпілотну техніку для військових потреб, а ще й для цивільних. Серед напрямів, що описуються в стратегії:

  • Автономні військові транспортні засоби: впровадження безпілотних військових транспортних засобів для розмінування, розвідки, бойових завдань та інших військових операцій.
  • Автономні трактори для розмінування: розробка та впровадження безпілотних тракторів, здатних витримувати вибухи мін, для виявлення й знешкодження мін на сільськогосподарських угіддях.
  • Автономні гірничовидобувні транспортні засоби: впровадження безпілотних навантажувальних, видобувних та транспортних машин для шахт, оснащених GPS, контролерами, датчиками, бурами.
  • Безпілотні транспортні засоби для портів та аеропортів: впровадження безпілотних кранів, контейнерних вантажівок, багажних тракторів.
  • R&D-центр AUV: створення глобального центру досліджень та розробок технологій автономного транспорту для концентрації висококваліфікованих AUV-талантів в Україні.
  • Тестувальний AUV-центр: створення глобального центру тестування автономних транспортних засобів та обладнання в Україні.
  • Автономні судна: судна без екіпажу для перевезення вантажів або людей через судноплавні води.
  • Автономні вантажні автомобілі: впровадження безпілотних комерційних вантажівок, включно з кабінними та без кабінними моделями.
  • Автономне сільськогосподарське обладнання: впровадження автономних сільськогосподарських машин (обприскувачів, комбайнів, косарок, сівалок тощо), що підвищують продуктивність й ефективність роботи в агросекторі.
  • Виробники та постачальники авто й автокомпонентів: створення умов для відкриття виробництв автомобільних OEM та постачальників автокомпонентів.
  • Автономне роботаксі та публічний транспорт

У Мінцифрі кажуть, що впровадження цієї стратегії потенційно допоможе Україні компенсувати нестачу кваліфікованих кадрів у багатьох секторах економіки. Безпілотники візьмуть на себе рутинну та небезпечну роботу у той час, як люди можуть сфокусуватися на «стратегічних і висококваліфікованих напрямах».

Також у відомстві вважають, що AUV стане драйвером для відкриття нових ринків. Це 5G-зв’язок, кібербезпека, смартсіті, oT і робототехніка.

«Можливо таксі без водіїв ще не зʼявляться на вулицях міст найближчим часом. Але ми однозначно використаємо напрацьовані результати безпілотних технологій для безпеки і вдосконалення найбільш чутливих секторів економіки», — сказав член експертної групи при Міністерстві цифрової трансформації України з AUV Влад Ноздрачов.

Серед потенційних пілотних проєктів назвали: розвиток безпілотних вантажівок і морських суден, оборонних технологій та безпілотних технологій сільського господарства.

Щоб реалізувати цю стратегію, потрібно:

  • Створити нормативно-правову бази для впровадження автономних транспортних засобів.
  • Інвестиції у розбудову телекомунікаційної та дорожньої інфраструктури.
  • Залучити іноземних виробників та OEM-компаній для розвитку локального виробництва.
  • Стимулювати R&D через податкові пільги, гранти та партнерства з міжнародними технологічними компаніями.

Більше про цифрову стратегію розвитку інновацій WINWIN читайте тут.

 

Джерело матеріала
loader