Про це повідомляє Центр національного спротиву, передає Укрінформ.
"Російська влада продовжує цинічно приховувати масштаби екологічної катастрофи, яка сталася в Чорному та Азовському морях через розлив мазуту. Замість реальних дій щодо ліквідації наслідків аварії, окупанти заявляють, що "загрози немає", і роблять фейкові вердикти про «відповідність нормам» виловленої риби", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що так звані "достовірні" російські відомства “Россільгоспнагляд” і “Росспоживнагляд”, у своїх фальшивих "дослідженнях" заявляють, що риба з постраждалих вод нібито абсолютно безпечна.
"Однак очевидно, що їхні заяви — це чергова спроба приховати катастрофічні наслідки забруднення та уникнути відповідальності за повний безлад та хаос, який окупанти принесли на нашу землю", додали активісти.
У ЦНС зауважили, що мазут не розчиняється у воді, контакт із ним може спричинити алергічні реакції, екзему чи навіть хімічні опіки. Крім того, повне природне очищення моря від наслідків дій путінських варварів може тривати до 20 років.
Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів у Чорному морі після аварій двох російських танкерів попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
Раніше Укрінформ повідомляв, що вилив мазуту через аварію танкерів РФ є найбільшим за всю історію мореплавства в Чорному морі.