В оточенні Путіна є підстави вважати погрози Трампа новими санкціями порожніми — WSJ
В оточенні Путіна є підстави вважати погрози Трампа новими санкціями порожніми — WSJ

В оточенні Путіна є підстави вважати погрози Трампа новими санкціями порожніми — WSJ

В оточенні Путіна є підстави вважати погрози Трампа новими санкціями порожніми — WSJ

Москва вважає, що у неї є ресурси і жива сила, щоб продовжувати боротьбу.

Перші спроби президента Трампа залучити російського лідера Владіміра Путіна до переговорів щодо України фактично були проігноровані.

"Ми не бачимо тут нічого нового", — заявив речник Кремля Дмитрій Пєсков, наступного дня після того, як Трамп попередив, що буде готовий посилити економічний тиск на Москву, якщо вона не погодиться завершити війну "легким способом".

Хоча війна виснажила людські ресурси країни, Кремль вважає, що він успішно протистоїть санкціям і що Москва здатна витримати щонайменше ще один рік війни, поки росіяни продовжують записуватися на військову службу, зазначають кореспонденти The Wall Street Journal.

Безумовно, економіка Росії демонструє певні тріщини, оскільки вона намагається втриматися під ударами інфляції. Заохочення росіян до служби в армії та виплати сім'ям загиблих і поранених обтяжують бюджет країни.

Західні чиновники кажуть, що Росія зазнала близько 700 тисяч втрат в Україні. Але в той час, як вона втрачає гроші й людей, аналітики вважають, що Росія має достатньо і того, і іншого, щоб продовжувати воювати, і поки що має перевагу. 

"Зважаючи на те, що черговий пакет американської допомоги Україні вже не обговорюється, попередження Трампа видається недостатнім для того, щоб змусити Росію змінити свої основні вимоги, які включають фактичне визнання захоплених нею територій, припинення зв'язків між НАТО й Україною та значне скорочення української армії, а також для того, щоб змусити Кремль відступити від своїх зобов'язань", — пишуть кореспонденти.

Швидше, у Кремлі схильні розглядати заяву Трампа в Truth Social як позерство перед можливими переговорами, а не як частину самих переговорів, і досі чекають більш суттєвого кроку з боку Вашингтона.

Деякі російські чиновники висловлюють обережний оптимізм після перемоги Трампа на президентських виборах у США в листопаді. Аналітики зазначають, що Путін намагається провести саміт з Трампом, на якому обидва лідери могли б досягти домовленостей, прийнятних для Москви, ігноруючи українське керівництво, яке він назвав нелегітимним.

Аналітики також вважають, що Путін, швидше за все, сприйме останнє попередження Трампа як не більше ніж виверт нового президента США, щоб зміцнити свою базу і продемонструвати жорстку позицію, яку він обіцяв щодо супротивників США.

"Путін розглядає ці заяви як частину політичної гри. Він не сприймає їх серйозно. Він готовий до будь-якого сценарію і не має ілюзій, що угода буде досягнута швидко", — каже Тетяна Станова, політолог з Парижа, яка підтримує контакти з людьми, близькими до Кремля.

Станова стверджує, що навантаження на російську економіку, хоча і турбує Путіна, мало вплине на його розрахунки щодо України. Для російського диктатора, який перебуває при владі вже 25 років, "війна є історичною можливістю об'єднати дві православні християнські країни й зупинити те, що він давно засуджував як повзучу західну експансію на задньому дворі Росії".

Амбіційне врегулювання, яке зараз підтримує Путін, за словами Станової, в ідеалі передбачало б широкомасштабну геополітичну домовленість на кшталт тієї, що була узгоджена в Ялті лідерами Великої Британії, США і СРСР наприкінці Другої світової війни, яка передбачала післявоєнну реорганізацію Східної Європи на радянську і західну сфери впливу.

Нагадаємо, що в Associated Press сумніваються, що Кремль злякається санкційних погроз Трампа. Журналісти аргументують це тим, що сьогодні РФ експортує у США не так багато продукції, тож накладати мита фактично немає на що. 


 
 

Джерело матеріала
loader
loader