У WSJ з'ясували, як Трамп може протидіяти ядерним амбіціям Ірану
У WSJ з'ясували, як Трамп може протидіяти ядерним амбіціям Ірану

У WSJ з'ясували, як Трамп може протидіяти ядерним амбіціям Ірану

У WSJ з'ясували, як Трамп може протидіяти ядерним амбіціям Ірану

Якщо дипломатія не спрацює, Трампу, ймовірно, доведеться дозволити Ізраїлю розбомбити ядерні об'єкти Ірану, вважають в газеті.

Чи погодиться Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї на ядерні переговори з президентом Трампом? Хаменеї може бути готовий піти на компроміси у своїх ядерних прагненнях в обмін на пом'якшення американських санкцій. Зрештою, він вже зробив Іран ядерною державою, зазначають кореспонденти The Wall Street Journal.

Більш важливе питання: якщо Трамп погодиться на ядерні переговори з Іраном, як він до них підійде? Чи буде він рішуче відмовляти Ірану в можливості збагачувати уран і зберігати глибоко заховані центрифуги й балістичні ракети, здатні нести ядерну зброю? Чи можливо він наполягатиме на всьому тому, що мав би вимагати Барак Обама, але не зробив цього, коли схвалював ядерну угоду з Іраном у 2015 році?

Який би шлях не обрав Трамп, якщо він не пов'яже ядерні переговори з регіональною поведінкою Ірану, то опиниться в тій самій ситуації, що й Обама: будь-яке послаблення санкцій фінансуватиме зловмисні дії Тегерана, зокрема постачання зброї регіональним терористичним угрупуванням, які вбивали американців та ізраїльтян, вважають кореспонденти.

В газеті також вважають, що ядерні переговори Обами з Тегераном ніколи не мали сенсу, якщо Вашингтон не був готовий розбомбити ядерні об'єкти Ірану, якщо клерикальний режим відмовиться від американських вимог. Без обов'язкових червоних ліній Тегеран має непереборну перевагу. Щоразу, коли США поступаються Ірану, дипломатія перетворюється на шантаж.

Також слід згадати те, що в жовтні Трамп заявив, що він виступає за те, щоб Ізраїль завдав удару по ядерних об'єктах Ірану. Якщо припустити, що дипломатія ні до чого не призведе, Трампу, можливо, доведеться підтримати Ізраїль у військовому плані, щоб максимізувати руйнівну силу удару.

"Він може вирішити надати Ізраїлю 30 000-фунтовий проникаючий боєприпас масового ураження, для доставки якого знадобиться бомбардувальник В-2 або, можливо, В-52, який є достатньо потужним, щоб знищити підземний завод зі збагачення палива в Ірані в Фордо", — додають кореспонденти.

Оскільки будь-яка ізраїльська атака на іранські ядерні об'єкти може спровокувати іранські атаки на нафтові родовища Перської затоки, Вашингтон також може незабаром зіткнутися з ризиком того, що арабські країни Перської затоки повністю вийдуть з підпорядкування США.

Нагадаємо, що Іран напередодні інавгурації Трампа відкрив нову підземну військово-морську базу. Згідно з повідомленням іранських ЗМІ, база побудована на глибині 500 метрів десь у Перській затоці.

 

 

Джерело матеріала
loader