Через повномасштабну агресію РФ багато сміливих чоловіків та жінок добровільно стали на захист України. Держава надає військовим певні пільги та виплати. У Міноборони розповіли, які одноразові виплати гарантовані захисникам та захисницям.
Одноразова грошова допомога після укладення першого контракту
У Міноборони пояснили, що ця виплата надається військовим, які вперше укладають строковий контракт на проходження військової служби. Її розмір у 2025 році становить:
- 24 224 грн для рядового складу, які укладуть перший контракт строком на три роки;
- 27 252 грн для сержантського і старшинського складу, які укладуть перший контракт строком на три роки і більше;
- 30 280 грн для офіцерського складу, які укладуть перший контракт строком на один рік і більше.
Грошова допомога на оздоровлення
У відомстві зазначили, що військовослужбовці ЗСУ мають право на отримання грошової допомоги на оздоровлення один раз на рік при вибутті у відпустку у розмірі їхнього місячного грошового забезпечення (крім винагород).
«Військовим, які перебувають у розпорядженні, тимчасово усунені від посади або відсторонені від виконання службових обов'язків грошова допомога на оздоровлення виплачується у розмірі їх місячного грошового забезпечення за останньою займаною ними посадою з урахуванням зміни вислуги років і норм грошового забезпечення за цими посадами», – йдеться у повідомленні.
Матеріальна допомога для розв'язання соціально-побутових питань
Таку допомогу можуть отримати військові один раз на рік в розмірі місячного грошового забезпечення за наявності таких підстав:
- у разі наявності у військовослужбовця інвалідності, отриманої внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини;
- сім’ям військових, які захоплені в полон (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно), а також інтернованим в нейтральних державах або зниклим безвісти;
- внаслідок події, яка настала у 2025 році або у грудні 2024 року, та за умови, що право на отримання зазначеної допомоги не було реалізовано у рік настання події, а саме: смерть військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця; поранення (контузії, травми, каліцтва) військовослужбовця, пов’язаного із захистом Батьківщини; народження дитини у військовослужбовця, в тому числі її усиновлення; порушення стану здоров’я військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця, що підтверджено відповідними медичними документами.
Одноразова грошова допомога у разі звільнення з військової служби
У Міноборони пояснили, що така допомога виплачується військовим військової служби за контрактом у разі звільнення їх зі служби після закінчення їхнього контракту, через сімейні обставини, скорочення посади (за умови наявності вислуги 10 календарних років) або за певних поважних причин (стан здоров’я).
«Розмір виплати залежить від календарної вислуги років на день звільнення військовослужбовця, а саме кількості повних календарних років військової служби, підстав для звільнення та місячного грошового забезпечення військовослужбовця на день звільнення», – резюмували у відомстві.
Раніше юрист Андрій Топчій пояснив, чи зобов`язані працівники, які працюють у підрозділах організації в різних містах України, ставати на облік ТЦК за місцем фактичного знаходження організації, якщо вона зареєстрована і іншому місці.