В Україні, де через повномасштабну агресію рф діє воєнний стан і загальна мобілізація, чоловіки-військовозобов’язані зобов’язані з’являтися до ТЦК за викликом.
Однак, у випадках, коли штраф за неявку видається несправедливо, його можна оскаржити. Адвокат Андрій Межирицький пояснив на порталі b2bconsult, як діяти в ситуації, коли особу оштрафували, але вона має причини вважати це рішення необґрунтованим.
Наприклад, якщо людина оновила дані, отримала відстрочку через інвалідність матері, але все одно отримала повістку поштою.
На думку адвоката, накладений штраф можна скасувати, посилаючись на статті 288 та 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Позов слід подати до районного суду за місцем реєстрації.
До заяви потрібно додати:
- квитанцію про оплату судового збору (605,6 грн);
- копії паспорта з пропискою;
- військового квитка;
- довідки про відстрочку.
Особливу увагу варто приділити доказам. Найзначущим буде відповідь відділення "Укрпошти" про факт надходження чи ненадходження цінного листа від ТЦК. Таку відповідь можна отримати на адвокатський запит або на звичайний запит.
Адвокат наголосив, що подати позов потрібно в межах 10 днів після отримання постанови про штраф, а необхідні докази можна додати пізніше. Суд зобов’яже ТЦК надати свої пояснення та докази надсилання повістки. У разі сумнівів або неточностей у матеріалах ТЦК суд зазвичай стає на бік громадянина.
Межирицький підкреслив, що ТЦК часто не надають суду переконливих доказів, що є підставою для скасування штрафу відповідно до ст. 251 Кодексу. Таким чином, громадяни мають усі шанси успішно оскаржити неправомірні дії ТЦК.
Крім того, Знай.ua повідомляв, бронювання рятувальників під питанням: чи мобілізують 50% співробітників ДСНС