У ЦПК звинуватили міністра оборони Умєрова у "знищенні" реформи оборонних закупівель
У ЦПК звинуватили міністра оборони Умєрова у "знищенні" реформи оборонних закупівель

У ЦПК звинуватили міністра оборони Умєрова у "знищенні" реформи оборонних закупівель

Міністр оборони Рустем Умєров знищив головну реформу оборонних закупівель, відмовившись продовжити контракт з Агентством оборонних закупівель, угодою рішення Наглядової ради. Про це йдеться у заяві Центру протидії корупції.

- Міністр оборони відмовився виконувати рішення Наглядової ради АОЗ щодо продовження контракту з директором Мариною Безруковою ще на рік. Також Умеров звільнив двох членів Наглядової ради, які за це рішення проголосували – Тараса Чмуту та Юрія Джигіря. Цими діями він остаточно знищив головну реформу оборонних закупівель - незалежне закупівельне агентство (АОЗ), - заявили в ЦПК.

В організації стверджують, що до цього протягом 9 місяців глава Міноборони нібито блокував створення Наглядової ради. Активісти заявили, що напередодні запуску Наглядової ради Умеров нібито намагався "ліквідувати АОЗ" шляхом злиття з Державним оператором тилу (ДОТ) під керівництвом Арсена Жумадліова.

- Суть реформи полягала у передачі закупівельних функцій від департаментів Міноборони до незалежних Агентств (ДОТ та АОЗ). Так розривався корупційний конфлікт інтересів, бо до цього Міноборони остаточно вирішувало і що купувати, і в кого, і за якими цінами, - йдеться у повідомленні.

У статті наголошується, що саме запуск наглядових рад агентств був ключовою рекомендацією експертів НАТО, які провели стратегічний огляд оборонних закупівель, затверджений на Саміті Україна-НАТО у Вашингтоні. У ЦПК вважають, що ця реформа була основою залучення західних грошей під купівлю української зброї для ЗСУ та подальшої інтеграції до НАТО.

- В очах західних донорів все очевидно – це знищення незалежних закупівель та процедур АОЗ, а отже – повернення інституційної корупції до оборонних закупівель. Бо знову, як і за Рєзнікова, міністр оборони, звичайно, визначає, і що саме купити, і в кого, і за якою ціною. Тому що відтепер неважливо, хто за наказом міністра очолюватиме закупівлі – наступним наказом вона може цю людину звільнити та призначити ще більш лояльною, - наголосили в організації.

Так, у ЦПК заявили, що дії міністра Умерова нібито можуть "вдарити" по всій західній допомозі Україні. Це може негативно вплинути на момент, коли українська сторона намагається вибудувати відносини з новим президентом США Дональдом Трампом та його командою.

- Президент просить нову адміністрацію Трампа про гарантії безпеки, включаючи членство в НАТО та продовження збройної допомоги, а його міністр оборони – руйнує інститут, що ґрунтується на зближенні з НАТО та фінансуванні на українську зброю від партнерів. Саме тому необхідно дуже швидко довести західним елітам, що знищення головної реформи в оборонних закупівлях є самодіяльністю міністра, а не політикою Зеленського. І ми не бачимо іншого виходу це довести, окрім як звільнивши Умерова, – зазначено у повідомленні.

  • 24 січня міністр оборони Рустем Умеров заявив, що Міністерство оборони не продовжуватиме контракт із директором Агентства оборонних закупівель (АОЗ) Мариною Безруковою.
Теги за темою
Міноборони
Джерело матеріала
loader
loader