У Балтійському морі пошкоджено підводний кабель латвійського державного центру радіо і телебачення
У Балтійському морі пошкоджено підводний кабель латвійського державного центру радіо і телебачення

У Балтійському морі пошкоджено підводний кабель латвійського державного центру радіо і телебачення

Рано вранці в неділю, 26 січня, у Балтійському морі було пошкоджено підводний оптоволоконний кабель державного акціонерного товариства "Латвійський державний радіотелевізійний центр" (LATvijas Valsts radio un televīzijas centrs, LVRTC).

Національні збройні сили (НВС) ідентифікували судно, яке може бути причетне до пошкодження підводного кабелю у Балтійському морі, повідомили агентству ЛІТА у збройних силах. Військово-морські сили НВС направили патрульний корабель для перевірки судна, яке, можливо, причетне до інциденту.

Центр морських операцій провів аналіз руху суден у районі пошкодження кабелю та виявив ще два судна, які знаходились за межами територіальних вод та виключної економічної зони Латвії. Також НВС поінформували про подію союзників по НАТО, включаючи Швецію, та обмінюються інформацією щодо інциденту.

У LVRTC пояснюють, що система моніторингу передачі центру зафіксувала перебої в передачі даних на ділянці Вентспілс - Готланд. LVRTC продовжує надавати послуги за допомогою інших маршрутів передачі даних. На даний момент можлива затримка швидкості передачі даних, але здебільшого це не торкається кінцевих користувачів у Латвії, пояснюють у центрі.

У співпраці з технологічними партнерами LVRTC провів тестування роботи системи, а також вимірювання в мережі за допомогою обладнання у Вентспілсі.

"На даний час є підстави вважати, що кабель суттєво пошкоджений і що пошкодження спричинене зовнішніми впливами", - наголошує Вінета Спругайне, керівник відділу корпоративних комунікацій LVRTC.

LVRTC поінформував відповідальні служби про те, що сталося. Центр також сприяв порушенню кримінальної справи.

Враховуючи, що кабель прокладено дном Балтійського моря на глибині понад 50 метрів, тип пошкодження буде визначений лише тоді, коли почнуться роботи з ремонту кабелю.

Згідно з інформацією, доступною на даний момент LVRTC, торговці електронними комунікаціями, які досі використовували підводний оптоволоконний кабель, використовують інші маршрути передачі даних для надання послуг.

LVRTC продовжує переговори з компанією, яка може забезпечити ремонт підводного кабелю. У центрі заявляють, що це іноземна компанія, яка має великий досвід виконання технологічно складних завдань. Усунення пошкоджень буде розпочато доти, доки не буде досягнуто домовленості про вихід ремонтного судна в море

У зв'язку з інцидентом прем'єр-міністр Евіка Силіня скликала нараду відповідальних міністерств та служб. Після наради прем'єрка заявила, що пошкодження кабелю LVRTC оптоволоконної мережі зв'язку на ділянці Вентспілс-Готланд не впливає на передачу даних для користувачів Латвії. Силіня додала, що оскільки Латвія підготувалася до таких потенційних криз, то передбачено альтернативну передачу даних.

Силіня наголосила, що збитки, швидше за все, викликані зовнішніми впливами, і вони можуть бути дуже значними, додавши, що Морські сили теж підключилися до розслідування і обстежили потенційне місце події. У LVRTC також припустили, що можливе зовнішнє пошкодження.

Прем'єр Латвії пояснила, що вранці 26 січня представників відповідальних міністерств та служб було викликано на зустріч, щоб з'ясувати, що сталося, дати подальші завдання та вирішити, як залучити до участі інші країни Балтійського моря.

Оскільки збитки було виявлено у шведській економічній зоні, Силіня зв'язалася з прем'єр-міністрами Швеції та країн Балтії. Силіня заявила, що у співпраці зі Швецією та НАТО було запропоновано залучити шведську берегову охорону до розслідування. "Швеція пообіцяла будь-яку допомогу, яка нам може знадобитися", - додала вона.

Силіня наголосила, що інцидент доведеться розслідувати на кримінально-процесуальному рівні, і в даний час LVRTC направив дані та обставини події до Державної поліції, яка проводить необхідні дії з міжнародними партнерами. Прем'єр-міністра зауважила, що Латвія зробила уроки з прикладу Фінляндії.

LVRTC є основним оператором мережі наземного мовлення радіо- та телепрограм у Латвії. LVRTC управляє частинами державного оператора мобільного зв'язку Latvijas mobilais telefons (LMT).

На початку січня в НАТО оголосили, що розпочнуть нову місію із захисту підводних кабелів у Балтійському морі.

Джерело матеріала
loader
loader