Головним аспектом цієї угоди є фінансова підтримка, яка, за словами британських чиновників, буде тривати до 2030 року й більше, залежно від потреб України.
Як зазначає оглядач Марк Галеотті для The Spectator, відповідно до угоди, наразі ведуться переговори про передачу частини підготовки українських військ у Великій Британії назад до Києва, проте це точно не стосується військових баз. обговорення деталей на вищому рівні показало, що конкретні терміни або точні умови допомоги не були визначені.
"Це дуже широка угода, що охоплює все — від гарантій безпеки до торгового співробітництва. Cкладається враження, що розробники вирішили вкласти в неї все", - пише оглядач.
Однією з найбільших суперечностей є відсутність чітких кроків щодо членства України в НАТО, хоча Великобританія продовжує підтримувати цей процес. Але, на думку експертів, більше значення має сам факт підписання угоди, ніж її конкретні пункти. Для України це сигнал, що західні країни, навіть за змін в американській політиці, будуть продовжувати підтримку.
Угода також є стратегічним кроком для Великобританії в контексті майбутніх економічних і торгових відносин з Україною. Хоча наразі Україна займає лише 67-ме місце серед найбільших експортних ринків Великобританії, "але якщо вона виживе як держава і буде правильно управлятися — а ми повинні визнати, що це два серйозних "якщо", — то вона зможе процвітати й після війни", зазначає оглядач.
Джерело: spectator.
Останні новини:
Виклик для Заходу: американський генерал розповів, як США показали слабкість перед новою "віссю зла"
Трамп розглядає кілька сценаріїв завершення війни в Україні: головні ідеї та плани