ЄС не зміг зробити достатньо для перемоги України й має виправити ситуацію - МЗС Литви
ЄС не зміг зробити достатньо для перемоги України й має виправити ситуацію - МЗС Литви

ЄС не зміг зробити достатньо для перемоги України й має виправити ситуацію - МЗС Литви

ЄС не зміг надати Україні достатній обсяг підтримки, щоб перемогти у війні, тож має винести відповідні уроки та значно посилити військову, економічну і фінансову допомогу для неї.

Про це у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив керівник зовнішньополітичного відомства Литви Кястутіс Будріс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми за місяць від дати, яка позначить три роки війни проти України. Зараз час сказати, що ми не змогли зробити нашу підтримку для України достатньою для її перемоги. Ми маємо вивчити цей урок на майбутнє і продовжувати військову, фінансову та економічну допомогу, щоб зробити Україну сильнішою. Сильніша Україна означає кращі шанси для нас, щоб зберегти мир для Європи, який буде тривалим і стійким», - зазначив Будріс.

Він зауважив, що сьогоднішня зустріч європейських міністрів надає ще одну нагоду, щоб продовжити тиск на російську «машину війни». У цьому контексті, на переконання литовського урядовця, 16 пакет санкцій проти Росії має бути підготовлений вчасно, він повинен бути потужним та охоплювати ключові джерела надходжень для Кремля, включаючи енергетичні ресурси, постачання LNG та здатність Росії продовжувати торгівлю нафтою та нафтопродуктами.

Цей пакет санкцій має надалі посилювати обмеження проти російського «тіньового флоту», який використовується не лише для обходу санкцій ЄС, а й для гібридних дій у Балтійському морі.

«Ще одна лінія тиску на Росію має бути із заблокованими активами... Наш підхід у тому, що Росія порушує міжнародне законодавство. Це означає, що міжнародне співтовариство має право використовувати контрзаходи проти таких дій. Одним з них може бути вилучення заблокованих активів. Тож ми сподіваємося на обговорення цього питання», - наголосив Будріс.

Він висловив переконання, що велика кількість гібридних інцидентів у Балтійському морі з пошкодженням критичної інфраструктури, чотири з яких відбулися цього року, є відповіддю тим, хто говорить про «випадковість» таких подій. За словами міністра, кожен такий інцидент необхідно ретельно розслідувати, щоб з’ясувати його природу, а також державних акторів, які стоять за такими випадками.

«Ми маємо провести ретельне розслідування подій у Балтійському морі та відповідати на них належним чином. Ми обговоримо сьогодні подальші заходи для моніторингу ситуації, шляхи для запобігання та для відповіді на такі інциденти. Збільшення військово-морської присутності в регіоні вже недостатньо. Маємо зважити на створення «гібридної» стратегії ЄС у цьому сенсі», - зазначив міністр закордонних справ Литви.

Як повідомлялося, 27 січня у Брюсселі відбувається зустрічу форматі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, ключовими питаннями якої є розвиток ситуації в Україні, відносини ЄС зі США після приходу нової адміністрації, ситуація на Близькому Сході.

Під час обговорення російської агресії проти України до європейських міністрів у режимі телеконференції доєднається міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Теги за темою
Україна війна Євросоюз допомога Литва
Джерело матеріала
loader
loader