Можуть вплинути на клімат планети: вчені знайшли в лісах Амазонії нових мікробів
Можуть вплинути на клімат планети: вчені знайшли в лісах Амазонії нових мікробів

Можуть вплинути на клімат планети: вчені знайшли в лісах Амазонії нових мікробів

Можуть вплинути на клімат планети: вчені знайшли в лісах Амазонії нових мікробів

Вони можуть вплинути на концентрацію вуглекислого газу атмосфері.

Вчені з Університету штату Арізона та Національного університету перуанської Амазонії заявили про те, що крихітні організми, у тисячі разів менші за піщинки, можуть утворювати величезні екосистеми та впливати на клімат Землі. Вони ідентифікували невідоме сімейство мікробів, які унікально адаптовані до заболочених з низьким вмістом кисню тропічних умов торфовищ у північно-західних амазонських лісах Перу, повідомляє Phys.org.

Дослідження вчених показало, що ці мікроби відіграють подвійну роль у вуглецевому циклі та можуть пом'якшувати чи посилювати зміни клімату. Це може або стабілізувати вуглець для довгострокового зберігання, або викидати його в атмосферу у вигляді парникових газів, у тому числі вуглекислого та метану.

У стабільних умовах мікроби дозволяють торфовищам виступати як величезним резервуарам вуглецю, поглинаючи його і знижуючи кліматичні ризики. Але екологічні зміни, включаючи посуху та потепління, можуть призвести до підвищення їхньої активності та прискорити зміни клімату.

Антропогенне руйнування екосистеми торфовищ, що продовжується, може призвести до того, що в атмосферу буде викинуто 500 мільйонів тонн вуглецю до кінця століття. Це еквівалентно приблизно 5% річних викидів від викопного палива у світі.

«Мікробний всесвіт торфовищ Амазонки величезний у просторі та часі, прихований їхньою віддаленістю, їхній локальний і глобальний внесок вкрай не вивчений, але завдяки місцевому партнерству ми тепер можемо відвідувати та вивчати ці ключові екосистеми. Наша робота полягає у пошуку неймовірних організмів, адаптованих до цього середовища, і деякі з них надають унікальні та важливі послуги — від стабілізації чи переробки вуглецю до детоксикації оксиду вуглецю та інших», — заявив Хінсбі Каділло Кірос, автор-кореспондент нового дослідження та науковий співробітник Центру біотехнологій довкілля Biodesign Swette в ASU.

Амазонські торфовища – одні з найбільших сховищ вуглецю на планеті, в їхніх ґрунтах міститься близько 3,1 мільярда тонн вуглецю. Це приблизно вдвічі більше, ніж у всіх лісах світу.

У ході нового дослідження вчені описали нещодавно виявлених мікробів зі стародавньої групи Bathyarchaeia, яка утворює складну мережу, необхідну для функціонування цієї екосистеми. Вчені заявили про здібності цих організмів регулювати кругообіг вуглецю в торфовищах. На відміну від більшості організмів ці мікроби можуть процвітати в екстремальних умовах, включаючи середовища з малою кількістю або без кисню, завдяки своїй метаболічній гнучкості.

Мікроби торфовищ споживають оксид вуглецю - метаболізуючи газ, токсичний для багатьох організмів, - і перетворюють його на енергію, одночасно знижуючи токсичність вуглецю в навколишньому середовищі. Розщеплюючи вуглецеві сполуки, вони виробляють водень та CO2, які інші мікроби використовують для вироблення метану. Їхня здатність виживати як в умовах з високим вмістом кисню, так і в умовах з низьким вмістом кисню робить їх добре підходящими для амазонського середовища, де рівень води та доступність кисню коливаються протягом року.

Але зміни в кількості опадів, температурі та діяльності людини, включаючи вирубування лісів та видобуток корисних копалин, порушують цей крихкий баланс, внаслідок чого торфовища виділяють парникові гази, такі як вуглекислий газ та метан.

В даний час тропічні торфовища поглинають більше вуглецю, ніж виділяють. Але вони дуже вразливі до змін клімату. Підвищення температури та зміна характеру опадів можуть осушити їх, змусивши виділяти вуглець.

Раніше вчені заявили, що перший ядерний реактор на Землі з'явився два мільярди років тому, коли планетою ще правили мікроби.

Джерело матеріала
loader