На Прикарпатті два села розсварилися через сирних коників
На Прикарпатті два села розсварилися через сирних коників

На Прикарпатті два села розсварилися через сирних коників

Про це повідомляє 24 Каналз посиланням на фейсбук-сторінку журналіста-мандрівника Костянтина Грубича.

Що відомо про конфлікт

Журналіст, який вивчає гастроспадщину українців, розповів, що 2 села – Шепіт і Брустури – фактично посварилися через бігборд. У рекламі мовиться: "Брустури – столиця сирних коників".

Водночас жителі сусіднього села Шепіт також вважають себе родоначальниками цієї традиції. Своєю чергою, жителі села Брустури і собі образилися, адже їм не сподобалося, що їх унікальність піддали сумніву. З цього вийшов неабиякий конфлікт у соцмережах, що набрав культурного резонансу.

Сирний коник
Сирний коник / Фото з інстаграму syrnyi_konyk

Цікаво! У своєму авторському проєкті Грубич піддав сумніву, що саме це село є столицею цього смаколика, бо його готують на всій Гуцульщині.

Реакція соцмереж

У мережі усім сторонам дискусії пропонують примиритися і дійти згоди, оскільки, скоріше за все, ні одні, ні другі не є засновниками цього феномену.

Що відомо про традицію виготовлення сирних коників

Традиція виготовлення сирних коників – це давній народний промисел, який є частиною культурної спадщини України, зокрема в Карпатському регіоні. Ці вироби, які ще називають сирними іграшками, виготовляються із солоного сиру, переважно в гуцульських селах.

Виготовлення сирних коників бере початок із гуцульських традицій. Це ремесло передавалося з покоління в покоління, особливо серед пастухів, які випасали худобу в Карпатах.
Теги за темою
Скандал Традиції
Джерело матеріала
loader
loader