Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу
Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу

Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу

Представники 10 бригад Збройних сил України пройшли навчання на фахівців із супроводу військових та членів їхніх родин – це проєкт, який реалізується Міністерством оборони та Генеральним штабом ЗСУ.
Про це кореспондентові Укрінформу повідомив заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

“Міноборони запроваджує службу супроводу військовослужбовців. Ця служба має стати інституцією, яка допомагатиме військовим та їхнім родинам вирішувати ключові питання, пов’язані з отриманням медичної, психологічної, юридичної та соціально-побутової допомоги. Проєкт із підготовки стартував у 10 бойових бригадах. Спеціалізоване навчання для перших груп почалося 22 січня”, – сказав Мельник.

За його інформацією, тренінгова програма тривала п’ять днів. Вона включає аспекти правової допомоги, основи психологічної підтримки та реабілітації після поранень, а також особливості роботи з родинами загиблих і безвісти зниклих.

Мельник зауважив, що патронатні служби Нацгвардії та ЗСУ співпрацюють для обміну досвідом.

Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу - Фото 1

Служби супроводу створюються на базі існуючих підрозділів цивільно-військового співробітництва. Військовослужбовці, які першими пройшли навчальний курс, вже призначені на відповідні посади або є кандидатами на ці посади.

Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу - Фото 2

Офіцер відділення цивільно-військового співробітництва 92 ОШБр, капітан Лілія Діянова говорить, що найзатребуванішим у підрозділі є документальний і психологічний супроводи.

“На посаді я три місяці. Вважаю, що розширення нашого штату дуже необхідне та корисне. Бракувало певних знань у юридичних питаннях. Також удосконалюється система реабілітації – про це потрібно все знати. Тому взаємодія з іншими підрозділами, спілкування з наставниками розширює наші можливості”, – говорить Діянова, яка пройшла навчання.

За її словами, до розширення відділення супроводом у бригаді займалися лише двоє фахівців.

“Двоє людей, які працювали, фізично просто не могли забезпечити роботу за цим напрямом. А зараз у нас з’явилася “гаряча лінія”, на яку звертаються військовослужбовці чи їхні родичі, і ми допомагаємо”, – каже військовослужбовиця.

Начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ Олександр Кутков зауважує, що йдеться про зміну в самому підході держави.

“Військовослужбовець має відчувати, що про нього й про його родину в цілому піклується держава. Досвід патронатних служб, які були створені при військових частинах поза штатом, дуже позитивний. Їхня постійна підтримка сприяє тому, що в ці військові частини більше мобілізовується людей, мотивованих людей. Тобто постійна підтримка військовослужбовця та його родини впливає на комплектування, підвищує бойовий і моральний дух військовослужбовців”, – говорить Кутков.

Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу - Фото 3

Наразі підготовка проводиться за навчальним курсом харківської волонтерської групи Help army, що допомагає українським захисникам із 2014 року.

“Ми хочемо, щоб ті структури, які створені в країні на багатьох рівнях, нарешті об’єдналися, простягнули руку всередину армії і з армії – назовні. Нас почули, ми разом із Міністерством оборони, Генеральним штабом втілюємо цей концепт. Ми зробили величезний стрибок уперед”, – вважає військова волонтерка Help army Олена Шержукова.

Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу - Фото 4

За її словами, однією з актуальних проблем на сьогодні є супровід військовослужбовців, які лікуються в цивільних лікарнях, тож однією з тем навчання були відмінності супроводу поранених у тилових закладах і прифронтових шпиталях.

Волонтерка наголосила, що кожну тему “читають залучені експерти, які володіють актуальною інформацією”.

“Ми говоримо про структуровану допомогу військовослужбовцям із їх соціально-побутовими питаннями та структуровану допомогу пораненим”, – зазначила Шержукова.

Як повідомлялося, 20 серпня 2024 року Кабінет Міністрів прийняв постанову «Деякі питання впровадження діяльності служб супроводу військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейських та членів їх сімей».

Перші військові з 10 бригад пройшли навчання на офіцерів соціального супроводу - Фото 5

Документ, який розробляли Міноборони спільно з Генеральним штабом Збройних сил України, передбачає створення служб супроводу в органах військового управління, військових частинах, навчальних військових центрах і закладах.

Їх основні завдання: супроводження поранених (зокрема, допомога в питаннях направлення та проходження військово-лікарських комісій і медико-соціальних лікарських комісій); супроводження членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти та полонених, надання їм допомоги в питаннях реалізації належних пільг і гарантій; сприяння в оформленні необхідних документів.

Теги за темою
Збройні сили України Міноборони
Джерело матеріала
loader
loader