Туреччина готова замінити український газовий транзит до ЄС
Туреччина готова замінити український газовий транзит до ЄС

Туреччина готова замінити український газовий транзит до ЄС

Туреччина докладає дипломатичних зусиль, щоб відновити енергетичні переговори з ЄС. Країна розглядає перспективу стати великим постачальником природного газу після того, як попередні переговори було зірвано через напруженість із Кіпром.

За даними Politico, під час інтерв'ю виданню посол Туреччини в ЄС Фарук Каймакчі заявив, що енергетичне співробітництво посідатиме центральне місце на порядку денному в рамках запланованого потепління відносин, що охоплюватиме торговельні переговори й політичну співпрацю щодо воєн у Східній Європі та на Близькому Сході, передає РБК-Україна.

Даний крок робиться в той час, коли країни-члени Євросоюзу, такі як Угорщина і Словаччина, шукають альтернативи російському газу після того, як 1 січня закінчився термін дії транзитної угоди, яка дозволяла їм імпортувати поставки через Україну.

"У нас є Південний газовий коридор. У нас є 18 млрд кубометрів газу, здебільшого з Азербайджану - і ми можемо легко розширити його, з'єднавши із середземноморським газом. Наша роль там, наш потенціал там", - заявив Каймакчі.

Раніше, у 2019 році, переговори на вищому рівні щодо торгівлі енергоносіями між Туреччиною та ЄС були припинені. Лідери блоку тоді заявили, що "наразі" жодних зустрічей проводитися не буде через суперечку між Анкарою і Кіпром щодо прав на буріння газових свердловин у Середземному морі.

Згідно із заявою Європейської ради, турецькі компанії мали намір видобувати викопне паливо "в територіальних водах Кіпру". Кіпр і Локація також сподівалися розробляти прибуткові природні ресурси, але зіткнулося з протидією з боку Туреччини.

"Не дивлячись на цей потенціал, енергетичний діалог ЄС-Туреччина заблокований через рішення, ухвалені у 2019 році. Ми розглядає це як ситуацію програшу. Туреччина - одна з трьох-чотирьох основних артерій - використовувати її чи ні - вирішувати ЄС", - сказав виданню турецький посол у ЄС.

Він також додав, що тільки Кіпр зараз залишається противником відновлення діалогу з цього питання.

"Можливо, їм не потрібно багато енергії в сонячному Середземномор'ї, але більшість країн-членів (ЄС - ред.) кажуть, що їм потрібно більше енергії, більше диверсифікації. Тож це буде тільки тривати", - резюмував Каймакчі.

Джерело матеріала
loader