Про це сьогодні у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ сказала виконавча віцепрезидентка Єврокомісії з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенна Вірккунен, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Міністри закордонних справ обговорять сьогодні гібридні загрози. Європейська комісія ставиться до гібридних загроз дуже серйозно, зокрема до нещодавніх інцидентів у Балтійському морі. Хочу відзначити латвійську та шведську владу за дуже швидкі дії. Захист критичної інфраструктури, а також розслідування цих інцидентів є відповідальністю країн-членів, але Єврокомісія має бажання й готова підтримати країни-члени. Це включатиме оперативну та фінансову підтримку, обмін інформацією», - сказала представниця Єврокомісії.
Вона зауважила, що Європа має бути готовою до реагування на різноманітні гібридні атаки, оскільки, як свідчать останні події, наразі все може бути перетворено на зброю. За її словами, останнім часом відбулося 5-6 випадків поспіль, що призвели до пошкодження критичної інфраструктури у Балтійському морі, включаючи інциденти на кабельному сполученні між Естонією і Фінляндією під час Різдвяних свят і пошкодження інфраструктури латвійського держцентру радіо й телебачення вже цього тижня.
«Ми маємо здійснити заходи, щоб запобігти пошкодженню нашої критичної інфраструктури. На щастя, у нас багато технологій для цього, але ми маємо тісніше працювати у цьому з країнами-членами та з НАТО. Приватна промисловість, яка обслуговує цю інфраструктуру, також повинна відігравати важливу роль», - зазначила Вірккунен.
Відповідаючи на запитання щодо змістовної частини заходів із захисту підводної критичної інфраструктури, виконавча віцепрезидентка Єврокомісії зазначила, що ЄС активно інвестує у фізичний захист кабелів, обладнання їх «розумними» сенсорами, працює над широким застосуванням супутникового спостереження. Крім цього, ЄС тісно співпрацює з НАТО, яке проводить операцію у Балтійському морі із захисту критичної інфраструктури.
«Ми добре підготовлені до цього у країнах-членах. Але дуже важливо, щоб всі органи влади ділилися наявною інформацією. Це полегшить відповідь на інциденти, дозволить запобігати їм та реагувати на них, сприятиме процесам відновлення», - додала Вірккунен.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбуваєтьсязустріч у форматі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, ключовими питаннями якої є розвиток ситуації в Україні, відносини ЄС зі США після приходу нової адміністрації, ситуація на Близькому Сході.
Під час обговорення російської агресії проти України до європейських міністрів у режимі телеконференції доєднається міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Фото: Mikko Mäntyniemi