Єдиний податок: скільки має платити ФОП третьої групи
Єдиний податок: скільки має платити ФОП третьої групи

Єдиний податок: скільки має платити ФОП третьої групи

Єдиний податок: скільки має платити ФОП третьої групи

Роз'яснення дали експерти.

Підприємці мають платити в Україні різні податки, які залежать від групи оподаткування. Зокрема, їм потрібно платити і єдиний податок. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, який розмір єдиного податку діє для ФОПів третьої групи.

Хто належить до ФОП 3 групи

Юристи пояснили, що підприємці, які знаходяться на умовах 3 групи ФОП, мають певні переваги. Серед головних – великий розмір річного доходу та мінімум обмежень, значно менше, ніж в інших групах.

На третій групі можуть знаходитись не тільки фізособи-підприємці, але і юридичні особи.

«Підприємці можуть працювати у таких розповсюджених галузях, як торгівля, всі види перевезень, виробництво, а також ресторанний бізнес. Особливість оподаткування – відрахування розраховуються з суми доходу, а не прибутку. Інша особливість – можливість самостійно визначати ставку, за якою здійснюються виплати. Також, на цій групі відсутні обмеження стосовно кількості найманих працівників», – йдеться у повідомленні.

Експерти зазначили, що є обмеження щодо розміру доходу за рік, він не повинен перевищувати 1167 мінімальних зарплат, що становить 9336000 грн.

Яка ставка єдиного податку для ФОП 3 групи

За словами юристів, максимальна ставка єдиного податку ФОП 3 групи  складає:

  • Для платників ПДВ ставка – 3 % від отриманого доходу.
  • Якщо підприємець не сплачує ПДВ, ставка податку збільшується до 5%.

«Ставки податку для юросіб встановлюються у подвійному розмірі. Тобто, якщо підприємство сплачує ПДВ – ставка податку буде дорівнювати 6%, а якщо не сплачує, податок буде дорівнювати 10%», – йдеться у повідомленні.

Коли треба подавати звітність

Юристи пояснили, що податок слід сплачувати щоквартально. На це дається 10 днів після спливу терміну подання квартальної декларації.

Своєю чергою, квартальна декларація подається після спливу 40 днів, по закінченню кварталу.

Окрім податку, підприємці, що знаходяться на третій групі, сплачують єдиний страховий внесок.

«Його розмір дорівнює 1760 грн. Звіт за ЄСВ подається один раз на рік, до 9 лютого. Також необхідно сплатити й військовий збір, розмір котрого складає 1% від отриманого прибутку», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, коли ФОПи можуть не платити військовий збір.

Джерело матеріала
loader
loader