Путін не має наміру завершувати війну найближчим часом ‒ аналітики ISW
Путін не має наміру завершувати війну найближчим часом ‒ аналітики ISW

Путін не має наміру завершувати війну найближчим часом ‒ аналітики ISW

Путін не має наміру завершувати війну найближчим часом ‒ аналітики ISW

Хоча втрати у солдатах і техніці ставлять під загрозу такі плани росіян.

Російське військове командування готується до довготривалих операцій, які можуть тривати шість-дев'яти місяців, виходячи з припущення про те, що очільник Кремля Владімір Путін не має наміру завершувати війну проти України в найближчій перспективі і сподівається на "повзучий наступ".

Про це йдеться у щоденному звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW).

За даними експертів, армія РФ поступово витісняє українських військових зі східного берега річки Оскіл із зими 2023-2024 років. Водночас російське командування раніше зменшило пріоритетність наступу на лінії Куп'янськ-Борова-Лиман на користь інших операцій в Україні.

"Оточення Куп'янська, ймовірно, триватиме кілька місяців і вимагатиме від російських військ подолання відстані 25-30 кілометрів, форсування річки Оскіл, захоплення низки населених пунктів та відбиття українських контратак", – зазначають аналітики.

На думку представників ISW, російське військове керівництво не надає особливого значення швидкості або послідовності свого просування, оскільки вважає, що війна триватиме, доки Україна не зазнає військової поразки. Зокрема, окупанти витратили чотири місяці на захоплення Авдіївки, більшу частину 2024 року – на вирівнювання лінії фронту в західній частині Донецької області, а також три роки – на поступове захоплення територій Донецької та Луганської областей. Водночас відсутність терміновості у просуванні свідчить про те, що Кремль не має наміру припиняти бойові дії найближчим часом.

Аналітики нагадують, що Путін раніше висловлював теорію поступової перемоги, згідно з якою російські війська зможуть продовжувати повільне, але невпинне просування в Україні без визначеного терміну завершення бойових дій. Він неодноразово заявляв, що не зацікавлений у переговорах, окрім тих, які відповідатимуть його умовам.

"Тактика повільного просування потребує значного планування, ресурсів та особового складу. Вона не передбачає швидких механізованих проривів, а натомість спирається на оточення і поступове витіснення українських військ. Проте такі операції вимагають великої кількості бронетехніки, артилерії та особового складу", – йдеться у звіті ISW.

На думку експертів, поточні темпи втрат серед російських військових та техніки є значними. У 2024 році Росія втратила велику кількість танків та бронемашин, що ставить під сумнів її здатність підтримувати такі темпи наступу у довгостроковій перспективі. Крім того, через виснаження запасів радянської техніки забезпечення армії стає дедалі складнішим.

Окремо зазначається, що щомісячний рівень мобілізації в Росії, ймовірно, відповідає або є нижчим за рівень втрат. Деякі російські регіони не виконують мобілізаційні квоти, оскільки громадяни дедалі менш охоче йдуть на службу.

"Здатність Росії підтримувати повільний темп наступальних операцій без значних стратегічних проривів залежить від її спроможності поповнювати втрати у живій силі та техніці. В іншому разі вона зіткнеться з виснаженням власних ресурсів у середньостроковій та довгостроковій перспективі", – підсумували в ISW.

Нагадаємо, помічник російського диктатора Микола Патрушев заявив, що переговори щодо закінчення війни в Україні мають вести лише Росія та США, без участі інших країн Заходу, оскільки Москві "нема про що розмовляти ні з Лондоном, ні з Брюсселем".

Джерело матеріала
loader
loader