Скандал з призначенням директора АОЗ: стали відомі жахливі результати роботи агенції та Міноборони
Скандал з призначенням директора АОЗ: стали відомі жахливі результати роботи агенції та Міноборони

Скандал з призначенням директора АОЗ: стали відомі жахливі результати роботи агенції та Міноборони

Скандал з призначенням директора АОЗ: стали відомі жахливі результати роботи агенції та Міноборони

Скандал демонструє неефективність Міноборони та АОЗ. 

Міністерство оборони України на поточному тижні продемонструвало неабияку некомпетентність. Через скандал з призначенням директора "Агенція оборонних закупівель" (АОЗ) оголились системні проблеми і агенції, і в міністерстві, які неможливо вирішили простою заміною керівника. Про це заявив Сергій Рахманін, народний депутат, член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки під час дискусії, що організувала "Українська правда". 

Нагадаємо, за тиждень АОЗ пʼять разів змінювала директора. Наразі Марина Безрукова знову значиться керівником підприємства з приміткою "відсторонена від виконання посадових обов’язків на час службового розслідування".

Однак, за словами учасників дискусії, по-перше, Міноборони рік "не бачило" проблем в процесах закупівлі АОЗ. По-друге, коли розпочався скандал, то Міноборони допустило його розвиток, я, скоріш за все, продовження ще буде. 

По-третє і найважливіше, робота АОЗ "знекровила" ЗСУ. 

"Беремо тільки критичну номенклатуру запасів. Беремо потребу генштабу, яка є. І є критична номенклатура запасів, поставлена АОЗ-ом протягом року. По одному боєприпасу, те що поставив АОЗ за рік, вистачить менше ніж на три місяці. По другому - на місяць, чи трохи більше. По третьому - на тиждень. По четвертому - на чотири дні. По пʼятому - на один день. А по одному боєприпасу - на чотири години бою. Це те що АОЗ з колосальною підтримкою, з квазісамостійністю, з величезним персоналом (300 осіб)... Це цифри, з якими важко сперечатися. Це демонстрація на скільки він є ефективним закупівельником. Моя думка, не знімаючи відповідальність з АОЗ, це в першу чергу провал Міністерства оборони. Бо воно зробило такий АОЗ, воно призначило керівника, воно так забезпечило їх роботу", - сказав Рахманінов.  

На кілька днів раніше Рахманінов заявляв, що ДПСУ, у якій за закупівлі відповідають лише декілька людей, і яка офіційно займається закупівлею зброї з 2022 року, з точки зору швидкості, ціни і якості в рази ефективніше, аніж АОЗ, де працює декілька сотень осіб з величезними зарплатами і наглядовою радою

Скандал з призначенням директора АОЗ: стали відомі жахливі результати роботи агенції та Міноборони - Фото 1

Нагадаємо, ще на початку грудня в статті "Міністерство саботажу" Умєрова" виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк, директорка Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук і керівниця проєкту Victory Drones (БФ Dignitas) Марія Берлінська попереджали, що Умєров намагався усунути керівницю АОЗ Безрукову, і небезпека цього залишалась. Авторки вказали, що у Міноборони кілька надскладних «грошових» та ризикових напрямів курує близький друг міністра – Дмитро Кліменков. Саме за допомогою Кліменкова Умєров намагався взяти під контроль АОЗ – ліквідувати АОЗ через поглинання агенції значно меншим Державним оператором тилу (ДОТ). Обоє - Умєров та Кліменков - аргументували таку пропозицію «стандартами НАТО», але Представництво Альянсу публічно спростувало це.

Джерело матеріала
loader