Телефони є недоторканністю учнів: українським школам порадили шукати інші методи дисципліни
Телефони є недоторканністю учнів: українським школам порадили шукати інші методи дисципліни

Телефони є недоторканністю учнів: українським школам порадили шукати інші методи дисципліни

Чи може вчитель під час уроку чи перерви забрати телефон у школяра? Відповідь однозначна — ні. Такі дії порушують право дитини на приватну власність. Про це заявив юрист Роман Бондаренко в інтерв’ю для "Нової української школи".

Юрист наголосив, що відповідно до Конституції України, ніхто не може бути безпідставно позбавлений своєї власності. Телефон, як і будь-яка інша річ, належить до категорії приватної власності.

Школярі на уроці

"Право приватної власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Це чітко зазначено у статті 41 Конституції України", — пояснив Роман Бондаренко.

Відбирати майно у громадян дозволяється лише за рішенням суду та відповідно до закону. Навіть якщо телефон учня відволікає від навчального процесу, педагог не має права забирати його силоміць.

Закон також передбачає обов'язок закладів освіти створювати безпечне середовище для учнів. Воно має виключати не лише фізичні чи майнові загрози, а й забезпечувати психологічний комфорт.

смартфон, gettyimages

Тож ситуації, коли телефони конфіскуються під час уроків або використовуються як метод дисципліни, суперечать як законодавству, так і принципам безпечного освітнього середовища.

Якщо смартфон заважає навчанню, педагог має право попросити учня самостійно відкласти гаджет або домовитися про його використання у певних межах. Важливо знайти компроміс, не порушуючи прав дитини та не створюючи конфліктних ситуацій.

Раніше ми розповідали, що обрана спеціальність може зникнути у вишах: що чекає на українських студентів після реформи вищої освіти

Також, перші страви - зайві, а що натомість? Нутриціологи пропонують революційні зміни в шкільному меню

Джерело матеріала
loader
loader