Компанія Apple припинила роботу над своїм проєктом окулярів доповненої реальності (AR) під кодовою назвою N107. Як повідомляє Bloomberg, продукт мав би бути як звичайні окуляри, але з вбудованими дисплеями в лінзах, які працювали б у парі з пристроями компанії.
Очікувалося, що новинка могла б стати альтернативою Vision Pro, вартістю $3499, яка виявилася надто громіздкою та дорогою для широкого загалу.
Головною проблемою стала неможливість створити продуктивний і водночас економний пристрій. Спочатку Apple планувала під'єднувати окуляри до iPhone, однак це швидко виснажувало батарею, а сам смартфон не міг забезпечити необхідну потужність. Перехід на підключення до Mac теж не виправдав очікувань.
Пристрій N107 мав передові проєктори, які могли відображати інформацію, зображення та відео в полі зору кожного ока, подібно до окулярів доповненої реальності, які розробляються Meta та іншими компаніями.
Рішення ставить під сумнів подальші плани Apple у сфері AR та XR. Раніше компанія вже скасувала інший проєкт AR-окулярів у 2023 році, а також призупинила розробку Vision Pro 2, зосередившись на створенні дешевшої версії Vision Pro. Водночас сам же Vision Pro постав перед труднощами у завоюванні ринку.
Попри це, Apple продовжує працювати над наступним поколінням Vision Pro, включаючи оновлені версії оригінальної моделі. Компанія також розробляє інші концепції, як-от AirPods із камерами.
Однак на фоні активного розвитку конкурентів Apple ризикує відстати в сегменті AR. На виставці CES 2025 було представлено чимало розумних окулярів, а Google нещодавно запустила Android XR. Також Samsung працює над AR-окулярами та XR-шоломом.
Meta ж продовжує інвестувати в AR-окуляри: компанія готує нову версію Ray-Ban, яка додасть функцію доповненої реальності — накладання зображень і даних на реальне зображення світу — і очікує, що продукт буде готовий до 2027 року. Саме тоді Apple і планувала продавати свої окуляри, які мали кодову назву N107.
Нагадаємо, деякі власники Apple Vision Pro незадовго після старту продажів почали повертати свої гарнітури. Однією з найчастіших причин повернення називають дискомфорт.
Продажі гарнітури змішаної реальності Apple Vision Pro стартували у США 5 лютого 2024 року, що одразу ж викликало неабиякий ажіотаж.