Ютуб-канал «Як не стати овочем» зібрав понад 100 тисяч підписників. Про це повідомила авторка проєкта, медіафахівчиня Оксана Мороз у дописі на фейсбуці.
Автори проєкта помічають, що довкола нього формується стала спільнота: проактивне ядро аудиторії, яке регулярно споживає відео, поширює інформацію про нові випуски, долучається донатами. Така тенденція стало утримується відтоді, як канал зібрав перші 50 тисяч підписників, розповіла Оксана Мороз у коментарі «Детектор медіа».
Ютуб-канал «Як не стати овочем» має понад 100 тисяч підписників
«Ми точно бачимо, що є ядро, яке дбає про свою інформаційну гігієну і поширює інформацію на своїх рідних», — зазначила вона.
На третьому місці за рівнем популярності на каналі «Як не стати овочем», за оцінкою авторки, мікс тем, які є недостатньо популярними у суспільстві, але важливими для розуміння, як наприклад глибинна боротьба з корупцією, коли потрібно зрозуміти процеси, причинно-наслідкові зв’язки тощо.
«Вони в адиторії, умовно, на третьому місці, але ми прагнемо знайти формат, щоб розширяти цю аудиторію», — зазначила Оксана Мороз.
На другому місці за популярністю — інтерв'ю на широкі теми з запрошеними фахівцями та рубрика «Правда не посередині», в якій розбирають практичні кейси. Вона має стабільну аудиторію, і команда розраховує на її зростання.
Найпопулярнішим, за словами Оксани Мороз, виявилися відео у «легкому форматі» з викриттями різноманітних магічних спеціалістів, псевдоекпертів та того, як працюють такі популярні інструменти як телеграм-канали, ютуб-канали, які спеціалізуються на клікбейті.
«Це свідчить, у першу чергу, про стиль подачі. Можна яскраво подати таку складну тему, як розбір кампанії з дискредитації мобілізації, коли всі переконані, що "у всьому винні ТЦК"», — зазначила вона.
За словами Оксани Мороз, у 2025 році команда проєкта «Як не стати овочем» зосередиться над розширенням тематики відео, має намір приділяти увагу більш складним темам, та покращуватиме якість контенту.
- Читайте також: Ольга Тищук-Вольська: 2024 рік в українському ютубі — рік подкастів, зростання реклами та шортсів
Фото: Оксана Мороз / скриншот з ютубканалу «Як не стати овочем»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.