Тариф зросте, а газ буде в дефіциті: експерт попередив про великі проблеми вже у лютому
Тариф зросте, а газ буде в дефіциті: експерт попередив про великі проблеми вже у лютому

Тариф зросте, а газ буде в дефіциті: експерт попередив про великі проблеми вже у лютому

В Україні споживачі газу можуть зіткнутися із проблемами його дефіциту. Експертна оцінка говорить про те, що неприємності можуть розпочатися вже у лютому. Так, зараз підземні газові сховища заповнені трохи більш ніж на 10%.

Справа в тому, що Україна має величезні проблеми з газом — таких мінімальних запасів газу в підземних сховищах (ПСГ), мабуть, ніколи не було.

Про це заявив голова "Союзу споживачів комунальних послуг України" Олег Попенко у своєму Telegram-каналі.

Споживання газу. Фото: скрін youtube

За його словами, сховища поступово підходять до рівня наповненості 10%, коли проектна можливість відбору газу впаде до 60 млн. кубометрів на добу.

Експерт пояснив – ми не зможемо задовольнити попит на газ за рахунок видобутку та ПСГ, і потрібно буде екстрено його імпортувати.

Публікація Олега Попенка, скрін: Telegram

"Уже зараз середнє споживання газу становить 110 млн кубометрів на добу. 52 млн на добу дає видобуток, решту (58 млн кубів) мають надати ПСГ та/або імпорт. Але якщо температура впаде до мінусів, то споживання зросте до 140-150 млн кубів на добу, а сховища вже не зможуть у проектних режимах видати 90-100 млн кубометрів. І в цьому разі знадобиться імпорт у значних обсягах і за будь-яку ціну", - вважає Олег Попенко.

Як пише експерт, "Нафтогаз" уже зрозумів, що газу в ПСГ критично мало, тому з лютого почне імпорт "блакитного палива", але якщо влітку газ можна було купувати по 300-350 доларів за 1000 кубометрів, то сьогодні це будуть 500-550. доларів.

Споживання газу. Фото: скрін youtube

"Такий дорогий імпортний газ може бути використаний як ще один аргумент на користь необхідності підвищення тарифу на природний газ. Але рано чи пізно ми до цього і так прийдемо", - підкреслив Олег Попенко.

Важливо розуміти, що на даний момент в Україні діє ухвалений у 2022 році мораторій на зростання тарифів на газ та опалення до кінця воєнного стану та 6 місяців після його закінчення. У разі, якщо мораторій буде скасовано, тариф на газ в Україні може зрости від 12 до 17 гривень за 1000 кубометрів.

Раніше повідомлялося, опалення за новими тарифами: для частини споживачів перерахували вартість послуг.

Також, оплачуєте світло – отримуєте пальне: YASNO ввів нову акцію.

Джерело матеріала
loader