Тривалий час це місто вважалося просто гарнізоном для солдатів. Однак виявилося, що ліс приховує його справжню історію. Про це повідомляє 24 Каналіз посиланням на News Week.
Що відомо про знайдене місто в джунглях Мексики
Дивовижне відкриття зробив археолог Педро Гільєрмо Рамон Селіс з Університету Макгілла в Монреалі (Канада).
Пролітаючи над цим місцем на літаку, за допомогою техніки лазерного сканування він виявив справжні масштаби вкритого лісом міста Ґвенгола. Воно розташоване на півдні штату Оахака – приблизно за 27 кілометрів від узбережжя Тихого океану.
Територія міста, яке побудував корінний народ сапотеків, охоплювала 360 гектарів. У містечку було понад 1100 споруд, включаючи храми, майданчики для гри в м'яч і різні райони для простолюдинів та еліти, а також 4 кілометри стін.
Оскільки місту від 500 до 600 років, воно напрочуд добре збереглося. Ви можете прогулятися там у джунглях і виявити, що будинки все ще стоять. Там можна побачити двері, коридори та паркани, які відділяють їх від інших будинків,
– розповів Педро Гільєрмо Рамон Селіс.
За його словами, докази свідчать про те, що укріплене місто покинули незадовго до того, як іспанці прибули до Мексики. Його жителі переселилися до сусіднього Теуантепеку – невеликого міста, де досі живуть їхні нащадки.
Тепер Ґвенгола виглядає так, ніби застигла в часі. Історичне місто заховалося під кроною дерев, тому про нього не знали. Хоча насправді туди можна дістатися пішохідною стежкою.
Сканування міста Ґвенгола / Скриншот з відео
Археолог зазначив, що до нещодавнього часу ніхто не міг відкрити для себе повну площу ділянки, не витративши роки на пошуки. Однак обладнання дистанційного зондування та сканування з літака допомогли зробити це впродовж двох годин.