У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя
У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя

У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя

У Відні 2 лютого у 180-ту річницю від дня народження видатного вченого, фізика та винахідника Івана Пулюя відбулася церемонія покладання квітів до його меморіальної дошки.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Австрії.

У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя - Фото 1

Під час вшанувального заходу докторка філологічних наук, заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України Алла Швець поділилася цікавими фактами з життя Івана Пулюя. Зокрема, вона нагадала про його внесок у переклад Біблії українською мовою разом із Пантелеймоном Кулішем та Іваном Нечуєм-Левицьким.

У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя - Фото 2

Представник організації «Мрія» Михайло Каріоті інтерактивно розповів про Івана Пулюя та його друзів, а також провів додаткову екскурсію історичними місцями Відня, пов’язаними з життям вченого.

У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя - Фото 3

Представники Австрійсько-українського товариства розповіли про історію встановлення пам’ятної дошки Іванові Пулюю та Пантелеймонові Кулішу на вулиці Шкодагассе.

У заході взяли участь учні 9-В класу Української суботньої школи у Відні та студенти Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, які мали змогу більше дізнатися про спадщину видатного українця.

У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя - Фото 4

Посольство подякувало всім учасникам за увагу до українських історичних постатей.

У Відні вшанували пам’ять видатного українця Івана Пулюя - Фото 5

Барельєфна дошка на будинку у Відні, де у 1870 році проживали Пантелеймон Куліш та Іван Пулюй, разом працюючи над першим перекладом Біблії українською мовою, була відкрита 30 квітня 1998 року за сприяння Австрійсько-українського товариства.

Іван Павлович Пулюй (2 лютого 1845, містечко Гримайлів, нині селище, Чортківський район – 31 січня 1918, Прага) – український австро-угорський фізик та електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч. Встановив фундаментальні властивості й природу катодних і Х-променів.

Професор і ректор Німецької вищої технічної школи в Празі, державний радник з електротехніки Богемського королівства і Моравське маркграфство. Один з перших дійсних членів Наукового товариства імені Шевченка (з 1899 р.), почесний член Віденського електротехнічного товариства.

Перший розробник рентгенівської трубки, що була прототипом сучасних рентгенівських апаратів.

Нагадаємо, українські та польські дипломати спільно з президентом Пан’європейського руху Австрії Рейнгардом Клоучеком та активістами української громади вшанували пам’ять українських козаків, які в 1683 році брали участь у визволенні Відня від турецької облоги.

Фото: посольство України в Республіці Австрія / Фейсбук

Теги за темою
Австрія Історія
Джерело матеріала
loader
loader