Херсонський художній музей отримав у дар картину Олексія Шовкуненка
Херсонський художній музей отримав у дар картину Олексія Шовкуненка

Херсонський художній музей отримав у дар картину Олексія Шовкуненка

Херсонський художній музей отримав у дар від колекціонера Тараса Лагойди роботу Олексія Шовкуненка.

Про це повідомляє Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка, передає Укрінформ.

«Колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художньому музею імені Олексія Шовкуненка одну з робіт художника зі своєї колекції», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, картину передадуть після завершення виставки «Олексій Шовкуненко. Херсон - Київ» у Національний музей «Київська картинна галерея».

У херсонському музеї розповіли, що йдеться про «Портрет скульптора Григорія Самійловича Теннера», написаний Шовкуненком у 1942 році. У цей час і Теннер, і Шовкуненко перебували в евакуації в Уфі.

Григорій Теннер (1889 - 1943) - український скульптор і педагог. Народився митець в Аккермані (нині Білгород-Дністровський), навчався в Одеському художньому училищі, потім рік в Академії мистецтв у Петербурзі, але кинув навчання та вступив у королівську Академію в Мюнхені. Жив і працював у Катеринославі (Дніпро) та Одесі (з 1932 року), куди був запрошений в художній інститут керівником скульптурного відділення та викладачем пластичної анатомії.

У своїх спогадах Шовкуненко перелічує портрети сучасників, які написав в Уфі, серед них згадує і портрети Теннера, два етюди: один - аквареллю, другий - кольоровими олівцями. До речі, як наголошують у музеї, портрет Теннера, виконаний кольоровими олівцями, був викрадений з музейної колекції окупантами у 2022 році.

Зазначається, що у роботах Шовкуненка мистецтвознавці завжди відзначали глибоку індивідуальну характеристику портретованих і віртуозну майстерність виконання. У музеї нагадали про цитату зі спогадів художника, що підкреслює його вміння створювати живі та переконливі образи: «Опалювали тоді не дуже добре, в приміщеннях було холодно, та справа навіть не в тому: всі були немов у поході, готові йти, діяти. На обличчі Г.С. Теннера, опріч усього іншого, відбилися і горе, і недуга: він сильніше за інших переживав окупацію України, його рідної Одеси, хворів від тяжких переживань».

Цікаво, що свого часу і постать Шовкуненка зацікавила скульптора Теннера: серед його робіт є бюст художника Олексія Шовкуненка (1933).

У музеї зазначають, що подарований портрет міг би стати 157-м твором Шовкуненка в музейній колекції, однак викрадення з музею більше 10 тисяч творів мистецтва, серед яких 147 творів знаменитого земляка, вчергове нагадує про злочин росіян проти української культурної спадщини.

Як повідомляв Укрінформ, пограбований росіянами Херсонський художній музей отримав дар від молодої херсонської художниці Тамари Качаленко серію із 35 графічних робіт «Обличчя війни».графічних робіт «Обличчя війни».

Фото: Херсонський художній музей

Теги за темою
Херсон
Джерело матеріала
loader