Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь
Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь

Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь

Херсонці створили репліку булави, що знайдена під час розкопок фортеці Тягинь.

Як передає Укрінформ, про це повідомила у Фейсбуці група «Фортеця Тягинь - форпост європейської історії українського півдня».

«А у нас крутезна новина! Нарешті ми можемо побачити, як могла виглядати середньовічна булава, знайдена в Тягині на 30-ту річницю Незалежності України Південною середньовічною експедицією Інституту археології НАНУ під керівництвом д.і.н. Світлани Біляєвої», - йдеться у повідомленні.

Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь - Фото 1

Як зазначається, знайдена під час експедицій булава погано збереглася в ґрунті через його особливості. Ідея створити репліку (точну копію - ред.) булави належить керівниці проєкту, в рамках якого з'явився віртуальний музей фортеці Тягинь, голові правління Херсонської міської громадської організації «Культурний центр Україна - Литва» Наталії Бімбірайте.

Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь - Фото 2
Створення репліки булави підтримали донатами благодійники, креслення зробили архітекторки Тетяна та Ліза Євсеєви, а реалізував задум херсонський коваль, відомий реконструктор козацької доби Михайло Запорожець, який ретельно дослідив і сам артефакт, і його аналоги.
Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь - Фото 3
Херсонці створили репліку булави, знайденої під час археологічних розкопок фортеці Тягинь - Фото 4

Як повідомляв Укрінформ, віртуальний музей середньовічної фортеці Тягинь часів Великого князівства Литовського презентували у Каунасі.

Залізна булава, знайдена на Тягині – восьмикутна, грушоподібної форми, з орнаментом, із залитим усередину свинцем, – це найбільш рання булава, знайдена на північному Причорномор’ї.

Археологічна пам’ятка фортеця Тягинь розташована наХерсонщиніта є спільною культурною спадщиною трьох народів – українського, литовського і кримськотатарського.

Фото: Олександр Корняков

Джерело матеріала
loader