Марко Рубіо став виконувачем обов'язків директора USAID
Марко Рубіо став виконувачем обов'язків директора USAID

Марко Рубіо став виконувачем обов'язків директора USAID

Він заявив, що адміністрація не збирається ліквідувати агентство і що «мова не йде про припинення діяльності USAID».

Державний секретар Марко Рубіо заявив у понеділок, 3 лютого, що тепер він виконує обов'язки глави Агентства США з міжнародного розвитку, повідомляє Politico. Рубіо повідомив, що передав повсякденну роботу з управління агентством з розвитку іншій посадової особі Держдепартаменту.

Він заявив, що організація не змогла просувати національні інтереси США, і додав, що адміністрація не збирається ліквідувати агентство і що «мова не йде про припинення діяльності USAID».

«Є багато функцій USAID, які будуть продовжуватися. Вони будуть частиною американської зовнішньої політики. Але вона має узгоджуватися з американською зовнішньою політикою. Я дуже чітко сказав під час слухань про затвердження, що кожен долар, який ми витрачаємо, і кожна програма, яку ми фінансуємо, будуть відповідати національним інтересам Сполучених Штатів», — наголосив Рубіо, повідомляє «Голос Америки»

Також у понеділок, 3 лютого, у Вашингтоні на день закрили головний офіс Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Про це повідомляє CNN.

Логотипи USAID та фотографії його допомоги були зняті зі стін будівлі офісу. Вебсайт Агентства замінили зменшеною версією вебсторінки на сайті Державного департаменту США.

Зранку 3 лютого бізнесмен і потенційний голова новоствореного Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілон Маск заявив, що президент Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати.

Як повідомлялось, 20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. За тиждень адміністрація Трампа відправила у відпустку майже 60 високопоставлених чиновників Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) після того, як Вашингтон повністю заморозив американську допомогу по всьому світу.

Читайте також:

  • Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
  • «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
  • Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)

Фото: AdobeStoke

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader