У Міноборони роз'яснили деталі переведення військових через застосунок «Армія+»
У Міноборони роз'яснили деталі переведення військових через застосунок «Армія+»

У Міноборони роз'яснили деталі переведення військових через застосунок «Армія+»

У Міністерстві оборони України роз'яснили деталі переведення військовослужбовців через сервіс зміни місця служби у застосунку «Армія+».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МОУ.

За час роботи сервісу в застосунку 13 тисяч військовослужбовців отримали погодження на переведення. Проте військові подекуди чекають наказ на переведення, хоча замість нього готується і приходить в стройову саме розпорядження.

Для офіцерів Кадровий центр Збройних сил України готує саме наказ на переведення, а для рядового, старшинського і сержантського складу — розпорядження. Обидва документи обов’язкові до виконання. Формування і доведення до частин наказів і розпоряджень про переведення може тривати до двох тижнів.

Проте важливо розрізняти ці документи. При зверненні до стройової частини солдати чи сержант має запитати саме розпорядження про переведення. В “Армія+” фіксуються випадки, коли розпорядження вже готове, але військових досі не переводять, очікуючи саме наказ.

При зміні місця служби у розпорядженні не зазначається посада військового. Вказуються лише ім’я, звання, номер частини та номер картки платника податків. Таким чином, якщо змінилась посада в межах однієї військової частини, це не перешкода для переведення.

Невиконання розпорядження чи наказу є порушенням права військовослужбовця, адже ці документи обов’язкові для виконання. Центральне управління захисту прав військовослужбовців спільно з органами військового управління реагують на можливі випадки ігнорування командирами виконання наказів і контролюють їх виконання.

Якщо військова частина отримала розпорядження чи наказ, але ігнорує їх виконання, необхідно повідомити про це в “Армія+” через форму: Меню → Служба підтримки → Поширені питання → Зміна місця служби. Вгорі вибрати потрібне питання. Центральне управління захисту прав військовослужбовців отримає звернення та проконтролює виконання розпорядження чи наказу на переведення.

Як повідомляв Укрінформ, 12 листопада 2024 року уряд ухвалив постанову, яка запроваджує реальний і прозорий механізм переведень для бійців між військовими частинами.

Функція подачі рапорту на зміну місця служби у застосунку “Армія+” почала працювати 15 листопада, процес подачі рапорту займає близько 15 хвилин.

Теги за темою
Міноборони
Джерело матеріала
loader
loader