5 лютого: яке сьогодні свято - віряни вшановують пам'ять святої мучениці Агафії
5 лютого: яке сьогодні свято - віряни вшановують пам'ять святої мучениці Агафії

5 лютого: яке сьогодні свято - віряни вшановують пам'ять святої мучениці Агафії

Сьогодні, 5 лютого, День Державної спеціальної служби транспорту. Віряни вшановують пам'ять святої мучениці Агафії. До Нового року залишилося 329 днів.

Яке сьогодні церковне свято

5 лютого в церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агафії. Вона жила в Сицилії у III столітті і постраждала за свою віру під час гонінь на християн. За легендою, вона походила з багатої та знатної родини, але вирішила присвятити своє життя Богові. Агату піддали жорстоким тортурам через те, що вона відмовилася зректися християнської віри та вступити в шлюб із впливовим римським правителем. Після багатьох випробувань вона померла мученицькою смертю. Її стійкість і віра зробили її символом мужності та віри. На честь святої Агати в християнському світі зводять численні храми, і багато вірян звертаються до неї з молитвами про захист і допомогу. Її вважають покровителькою хворих, особливо тих, хто страждає від захворювань грудей.

Що не можна робити 5 лютого

  • Забороняється залишати після себе безлад.
  • Не можна з'ясовувати стосунки — вони точно погіршаться.
  • Не слід байдикувати, ледарювати.

Народні прикмети і традиції на 5 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: немає опадів, суха погода — до неврожайного літа, морозно — чекайте на швидкий прихід весни, сонячний і теплий день — буде чимало дощів навесні.

Цього дня селяни обов'язково молилися, щоб худоба була цілий рік здоровою. Також рідні тих, кого кинули до в'язниці, моляться про порятунок їхньої душі.

Як назвати дитину, яка народилася 5 лютого

Які сьогодні іменини: Антон, Макар, Михайло, Олександра, Василиса. Талісманом людини, народженої 5 лютого, є сардонікс. Камінь, який позбавляє лихоманки. Здавна його носили жінки від безпліддя.

Історичні події 5 лютого

1585 — у Львові засновано Успенське ставропігійське братство.

1913 — у Львові у залі Українського народного дому всі українські академічні товариства («Академічна поміч», «Український студентський союз», «Академічна громада», «Основа», «Бандурист», «Медична громада», «Кружок правників» та інші) влаштували великий академічний бал.

1918 — у Києві на засіданні Ради народних міністрів УНР ухвалено план організації реєстрового «Вільного козацтва» в Україні, яке мало здійснювати внутрішню охорону повітів, та проєкт закону про громадські роботи.

 — командуючий військами Народного секретаріату УСРР Муравйов віддав наказ про загальний наступ на Київ. У цей день почався штурм Печерська з боку станції Київ-Товарна і з боку ланцюгового мосту. Були зайняті робітничі околиці. Деякі частини прорвались до центру міста.

 — війська УНР залишили станцію Козятин.

 — ЦВК Рад Румчероду опублікував постанову, у якій говорилось, що він вважає себе у стані війни з Румунією і оголошувалась мобілізація загонів, сформованих на добровільних засадах, та транспортної флотилії в Одесі і Тираспольському, Херсонському, Аккерманському, Бендерському і Одеському повітах.

1919 — під натиском більшовицької навали українські війська (корпус Січових стрільців) остаточно залишили Київ.

 — вранці до Броварів під прапором Червоного Хреста прибула делегація Київської ради робітничих депутатів, яка повідомила про залишення міста військами УНР. Того ж дня Богунський і Таращанський полки під командуванням Миколи Щорса та Боженка увійшли до Києва

 — у Харкові на засіданні РНК України ухвалено Тимчасове положення про організацію місцевих органів радянської влади та порядок управління. Вищою владою на місцях вважалися з'їзди рад — губернські, повітові, волосні

1926 — збройний напад на радянських дипкур'єрів Т. Нетте (вбитий) та І. Махмасталя (поранений) на території Латвії. День пам'яті дипкур'єрів, що загинули під час виконання службових обов'язків.

1946 — набув чинності «Договір між СРСР і Польською Республікою про радянсько-польський державний кордон».

1977 — заарештовані лідери Української Гельсінської групи Микола Руденко й Олекса Тихий.

1998 — у Сімферополі вибухом смертельно поранений заступник голови Ради міністрів Криму Олександр Сафонцев.

2000 — петербурзький ОМОН вчинив масове вбивство 56-60 мирних жителів у Чечні.

2009 — отримавши викуп 3 млн. 200 тис. доларів, сомалійські пірати відпустили судно «Фаїна», у складі екіпажу якого було 17 українців. Судно перебувало у полоні з 25 вересня 2008 року.

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader
loader