Помилялися сотні років: учені розповіли, скільки китів насправді вміють співати
Помилялися сотні років: учені розповіли, скільки китів насправді вміють співати

Помилялися сотні років: учені розповіли, скільки китів насправді вміють співати

Минулого року вчені виявили відсутній елемент у нашому розумінні того, як китам вдається співати свої пісні під водою, але це ще не все.

Океан покриває більшу частину поверхні планети і є домівкою для неймовірної кількості життя, зокрема й найбільших тварин на планеті — китів. Тривалий час залишалося загадкою, як цим морським гігантам вдається співати під водою, але торік учені виявили важливий елемент у цій головоломці, що дало змогу розкрити секрет того, як це відбувається, пише IFLScience.

У 2024 році вчені використовували справжні гортані горбатих китів, малих смугастиків і сейвалів, щоб вивчити, як вони виробляють звуки. Вдування повітря в тканини китів виявило унікальний спосіб створення звуку, що не зустрічається в жодної іншої тварини на планеті. Експерименти показали, що голосові зв'язки китів зовсім не труться одна об одну під час відтворення пісень, замість цього вони труться об жирову подушку в задній частині гортані китів.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Складність звуків, які вони видають, може зводитися до того, що голосові зв'язки труться одна об одну в той самий час, що й об жирову подушку, але, не маючи можливості спостерігати це в дії, важко сказати напевно. Що відомо напевно, так це те, що кожен з вивчених китів відтворює особливі звуки, використовуючи одну і ту ж установку. Гортань також блокує дихальні шляхи, тобто кити співають, одночасно затримуючи дихання.

Однак учені також виявили, що далеко не всі кити здатні співати пісні: фактично, безліч китів здатні видавати звуки, але лише деякі з них співають. Найвідомішими співаками океану вважаються горбаті кити — 1970 року навіть було випущено платівку Songs Of The Humpback Whale, яка стала найбільш продаваним записом про природу всіх часів.

До них в океанічному хорі приєднуються інші вусаті кити, такі як малі смугастики, деякі сині кити та фінвали, а також найвіддаленіші родичі гренландських китів. Однак навіть серед цих тварин є ключова відмінність між розважальниками та тими, кого розважають.

Дослідження показали, що тільки самці китів насправді співають у рамках складної церемонії залицяння, щоб довести свою цінність потенційним партнерам. Зазначимо, що залицяння китів також можуть включати фізичне змагання, коли самці змагаються у швидкості під час "найбільшого шлюбного танцю на землі". Однак, учені зазначають, що самки китів і дитинчата також здатні видавати звуки під водою, але не співають пісні.

Раніше Фокус писав про те, що вчені навчилися визначати походження китів за їхніми піснями.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader