Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що російські чиновники продовжують виправдовувати рішення Кремля не проводити примусовий призов до резерву в цей час, попри ознаки того, що російська армія намагається набрати достатню кількість нових кадрів для заміни високих втрат у війні.
Так, голова комітету Держдуми РФ з оборони Андрій Картаполов заявив 4 лютого, що Росії не потрібно проводити черговий частковий примусовий призов у резерв, оскільки країна наразі має «перевагу на полі бою».
Член того ж комітету Віктор Соболєв додав, що 740 тисяч осіб підписали контракти на проходження військової служби в Росії – ймовірно, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну – і заявив, що мобілізація «лише погіршить ситуацію», оскільки відправить на фронт людей без будь-якого попереднього військового досвіду або спеціальних навичок.
Перший заступник голови комітету Держдуми РФ з оборони Андрій Красов також заявив, що мобілізація не потрібна, тому що російські військові комісаріати успішно набирають новий персонал, йдеться у звіті.
«Ці депутати російської Думи стверджують, що російські показники призову є достатніми для того, щоб заспокоїти побоювання російської громадськості щодо непопулярного потенційного нового часткового примусового призову в резерв», – вважають в ISW.
Водночас в Інституті додали, що російські військові можуть стикатися із труднощами у наборі достатньої кількості нових військовослужбовців.
«Наприкінці 2024 року і у січні 2025 року ISW спостерігав повідомлення про те, що щомісячний рівень набору в російську армію, ймовірно, дорівнює або нижчий за кількість, необхідну для заміщення щомісячних втрат Росії один до одного», – йдеться у звіті.
Експерти також звернули увагу на повідомлення про те, що окремі російські суб’єкти федерації не можуть виконати свої щомісячні квоти на призов, оскільки громадяни менш охоче йдуть воювати добровольцями.
Аналітики також зауважують, що 3 лютого міноборони РФ запропонувало проєкт поправок, які змінюють класифікацію деяких хвороб, захворювань і розладів для призовників і тих, хто підписує контракт на військову службу. Відомство запропонувало перекваліфікувати, зокрема, сифіліс, гіпертонію, атрофію ЦНС, шизофренію та інші захворювання як більш легкі недуги, що не перешкоджають службі.
Як повідомляв Укрінформ, у попередньому звіті експерти ISW зазначали, що російські війська продовжували зазнавати великих втрат у січні 2025 року, попри менші темпи просування порівняно з попередніми місяцями наприкінці 2024 року.