Правоохоронці встановили 497 осіб, які вчиняли підпали авто ЗСУ та готували теракти біля ТЦК
Правоохоронці встановили 497 осіб, які вчиняли підпали авто ЗСУ та готували теракти біля ТЦК

Правоохоронці встановили 497 осіб, які вчиняли підпали авто ЗСУ та готували теракти біля ТЦК

СБУ та Нацполіція встановили в Україні 497 осіб, які вчиняли підпали автомобілів ЗСУ та готували теракти з вибухівкою поблизу будівель ТЦК

Зміст

Про це повідомив перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко під час брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

За його словами, затримання відбуваються 24/7.

"Наразі немає жодного випадку, коли б ми не знайшли виконавця. Зокрема, починаючи з 2024 року і станом на сьогодні, СБУ спільно з Нацполіцією встановила вже 497 осіб, які вчиняли саме такі злочини", - сказав Андрущенко.

Він наголосив, що СБУ намагається працювати на випередження і завчасно протидіяти розвідувально-підривній діяльності спецслужб РФ, які й стоять за цими злочинами.

"Ми розуміємо, що ворог обирає ці обʼєкти не випадково. Адже війна триває не лише на фронті. СБУ знищує ворога не тільки на передовій, а й у тилу – ми викриваємо ворожих агентів і зрадників всередині нашої країни", - зазначив заступник голови СБУ.

Він назвав ці теракти спробою дискредитувати діяльність ТЦК, зірвати мобілізацію, посіяти недовіру громадян до Сил оборони й таким чином дестабілізувати ситуацію в Україні.

За його словами, ворог обрав нову тактику – вербувати людей на підрив саморобної вибухівки біля будівлі ТЦК й активувати її тоді, коли виконавець перебуває поруч. Таким чином РФ прибирає свідка, аби не виплачувати йому "винагороду".

Андрущенко розповів, що виконавців для підривів спецслужби РФ вербують через месенджери та інтернет-спільноти швидкого заробітку. На співпрацю частіше погоджуються молоді люди або безробітні, яким надалі куратори повідомляють локацію для вчинення теракту і місце зберігання саморобного вибухового пристрою, який готує інша група агентів.

"Ми встановлюємо весь ланцюжок: від вербування до підготовки злочину. Як правило, відпрацьовуємо на упередження – затримуємо злочинців, коли вони дістають вибухівку зі схрону", ‒ розповів посадовець.

Він підкреслив, що підриви будівель ТЦК та інших обʼєктів ‒ це серйозні злочини, за які виконавцям "світить" до 15 років тюрми або довічне позбавлення волі.

  • 1 лютого у ТЦК Рівного стався вибух, унаслідок якого загинула людина, ще шестеро дістали поранення.
  • 5 лютого внаслідок вибуху біля Камʼянець-Подільського ТЦК на Хмельниччині загинув чоловік, який приніс вибухівку. Ще четверо людей отримали поранення.
Теги за темою
Україна Збройні сили України Новини СБУ
Джерело матеріала
loader
loader