/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F10814c61df808f85fbd3fd8477c00872.jpg)
Театр Драматургів готує прем’єру за п'єсою актора і військовослужбовця Макса Девізорова
Про це повідомляє Укрінформ.
«У виставі порушуються актуальні, але досі незручні для театральної сцени питання: війна і її вплив на взаємини в родині; обов'язок перед Батьківщиною очима чоловіка, який воює, і жінки, яка чекає, потреба в діалозі; переосмислення стосунків у родинах, травмованих війною (зокрема і тема інвалідизації військових)», - розповіли про п’єсу Девізорова у Театрі Драматургів.
Театр Драматургів готує прем’єру за п'єсою актора-військовослужбовця Девізорова / Фото надані Театром Драматургів
Твір - особиста історія кохання актора, яка ще кілька років тому надихала читачів світської хроніки, а з початком повномасштабного вторгнення обернулася розчаруванням та зрадою. За сюжетом, ліричний герой, який нещодавно знайшов свою справжню любов, вступає до лав ТрО. Він освідчується коханій і почувається найщасливішим у світі, адже “його жінка” не просто обіцяє чекати, а й усіляко доводить свої почуття. А незабаром у пари народиться дитина. Однак поки герой Девізорова тішиться думками про сина і намагається перевестись в інший підрозділ, щоби бути ближче до коханої й первістка, його історія кохання стає драмою.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F560bffa533fd6cffd31e60560f3c43d5.jpg)
“Я дуже пишаюсь Максимом Девізоровим, який мав сміливість та щирість відверто говорити про найболючіші для нього речі. Але для мене було головне, щоб для глядачів вистава мала не травмуючий, а дещо терапевтичний ефект, тому я запропонував зробити цю історію в формі казки!”, - розповів режисер вистави Олекса Гладушевський, який увійшов у топ кращих режисерів року за версією Київського рейтингу Укрінформу «Театральний інфобум-2024».
Як зазначили в театрі, важкі питання режисер Гладушевський пом'якшує несподіваною формою - вводить у виставу стилістику чарівної казки. Подача цікава тим, що в казці з дитинства безпомилково впізнаємо “добро” і “зло” (і зло має бути покаране), також така стилістика дозволяє зберегти певну дистанцію від проблематики - осмислити її без ретравматизації.
“Коли мене запросили створювати Театр Ветеранів, я й не думав, що писатиму. Тоді я був максимально спустошеним - повна дезорієнтація і крах довіри. Але завдяки підтримці побратимів з ТрО Медіа, Максима Курочкіна та команді, що сформувалася, я поступово повертався до життя”, - каже Макс Девізоров.
Він переконаний, що писати слід про те, що не можеш більше носити в собі, і тому вирішив написати п’єсу, щоб відпустити біль, якого завдала йому зрада людини, з якою він мріяв про сім’ю. «На жаль, подібні історії зараз трапляються часто, тож про цю проблему варто говорити», - переконаний драматург.
Вперше виставу представили в межах фіналу проєкту “Театру Ветеранів”.
У постановці задіяні: Павло Власенко, Артем Волков, Вадим Гринчук, Максим Девізоров, Андрій Карпов, Марія Краснощок, Ніколь Мацкул, Діана Мироненко, Григорій Наумов, Влад Пістряк, Михайло Поліщук.
Фото надані Театром Драматургів

