Як передає Укрінформ, про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Фейсбуці.
"Серед тих, хто звільнений з полону, багато важкохворих, важкопоранених та тих, хто перебуває в російській неволі понад два з половиною роки. Це 61-й за ліком обмін військовополоненими, організований Коордштабом, з початку повномасштабного російського вторгнення", - ідеться у повідомленні.
Загалом з російської неволі завдяки роботі штабу за дорученням ПрезидентаУкраїни вдалося повернути вже 4131 особу: це як військовослужбовці, так і цивільні, а також іноземні громадяни.
Цього разу додому повертаються 108 воїнів ЗСУ (зокрема, з ТрО - семеро, ВМС - 26, і троє з Повітряних сил). Звільнені з полону також 22 нацгвардійці, 19 прикордонників, один представник Нацполіції.
"Вони захищали українську землю від ворога у Харківській, Запорізький, Донецькій, Луганській областях, на Херсонщині, Сумщині, Київщині. Зокрема, звільнені нацгвардійці, які охороняли Чорнобильську АЕС, а також захисники Маріуполя та Азовсталі. Побачать невдовзі рідних також українські військовослужбовці, які брали участь в операції на Курщині", - зазначили в Коордштабі.
Серед звільнених – 47 сержантів, 69 солдатів, 16 матросів та 18 офіцерів.
"Українські військовослужбовці отримають належне лікування, допомогу з реабілітації та реінтеграції в суспільство, а також виплати грошового забезпечення, яке вони мали отримувати упродовж перебування в полоні, та одноразову матеріальну допомогу", - підкреслили у Коордштабі.
Координаційний штаб висловив подяку Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в реалізації обміну.
Як повідомляв Укрінформ, в Україну у рамках обміну з Росією полоненими повернулись 150 захисників.
Фото: Коордштаб