Британія змінила правила для українських сімей: кому дозволять возз'єднатися
Британія змінила правила для українських сімей: кому дозволять возз'єднатися

Британія змінила правила для українських сімей: кому дозволять возз'єднатися

Британія зробила важливе оновлення у візовій політиці, змінивши умови програми "Будинки для України" (Homes for Ukraine). Тепер українські батьки та законні опікуни, які перебувають у Великій Британії, знову зможуть виступати спонсорами для своїх дітей, навіть якщо не мають статусу постійного проживання.

Це рішення стало результатом правової колізії, яка виникла після введення обмежень у лютому 2024 року.

До цих змін українці, які не мали права на постійне проживання в Британії, не могли спонсорувати навіть своїх дітей. Натомість, громадяни Великої Британії та Ірландії зберігали таке право.

Українські біженці / фото: Х

Ця юридична невідповідність створила парадоксальну ситуацію, коли сторонні особи з британським громадянством могли ставати спонсорами для неповнолітніх українців, а їхні рідні батьки — ні. Такі обмеження спричинили серйозні труднощі для родин, які вже перебували в Британії, що змусило деяких батьків шукати альтернативні шляхи, часто нелегальні, для возз'єднання з дітьми.

Програма "Будинки для України", започаткована в березні 2022 року, вже допомогла понад 190 000 українців знайти прихисток у Великій Британії. Однак лютневі зміни, зокрема припинення дії програми Ukraine Family Scheme, який дозволяв українцям приєднуватися до членів родини, що вже мають постійне місце проживання в Британії, посилили напругу серед біженців.

Українські біженці. Фото: shutterstock

Зараз уряд Великої Британії оголосив про значні зміни, які дозволять українським батькам, що перебувають у країні, повернути право на спонсорування своїх дітей, виправляючи несправедливу ситуацію. Це стало важливим кроком до забезпечення права на возз'єднання родин, що було болючою темою для багатьох українських біженців.

Раніше ми розповідали, що в Австрії українських біженців чекають масові перевірки: можуть втратити виплати

Також, в Україну хочуть завезти мігрантів з Бангладеш: ініціатива викликала обурення

Джерело матеріала
loader
loader