Освітня омбудсменка заявила про зростання насильства в закладах освіти та суспільстві
Освітня омбудсменка заявила про зростання насильства в закладах освіти та суспільстві

Освітня омбудсменка заявила про зростання насильства в закладах освіти та суспільстві

Освітня омбудсменка Надія Лещик прокоментувала нещодавні інциденти насильства в навчальних закладах, зокрема в Житомирі та Києві. Публікація розміщена на сторінці омбудсмена в Facebook.

- У публічному просторі все частіше з'являються нові й нові відео, на яких бачимо відсутність емпатії, неповагу, агресію та жорстокість як у закладах освіти, так і за їх межами. Зростає кількість випадків насильства між самими дітьми, між дітьми та працівниками закладів освіти, між батьками та працівниками закладів. Зростає й кількість насильства в сім’ї, - йдеться в повідомленні.

Цього тижня в соцмережах Служба освітнього омбудсмена виявила відео, на яких працівниця закладу дошкільної освіти грубо поводиться з дітьми. Вона тягнула їх за одяг під час прогулянки та при вході до закладу, обтрушуючи ноги віником. Омбудсменка звернулася до закладу та департаменту освіти Житомирської міської ради з запитами для з'ясування обставин і заходів реагування. За інформацією департаменту, вихователька застосувала фізичну силу до дітей ясельної групи. Виховательку звільнили, а також розпочали службове розслідування щодо керівника, вихователя-методиста, психолога та контролю з боку адміністрації.

Також Служба освітнього омбудсмена знайшла в мережі відео з конфліктом між учнем та педагогом у київському закладі. Зокрема, учень гучно слухав музику на уроці, педагог зробив зауваження, після чого виникла бійка. Омбудсменка звернулася до департаменту освіти Києва з запитом провести перевірку та вжити відповідних заходів.

- Триматиму цю ситуацію на контролі. Така поведінка неприпустима. Маємо зробити все необхідне, щоб не дозволити повторення таких ситуацій у майбутньому. У всіх закладах освіти та для всіх учасників освітнього процесу має бути створене безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства, приниження честі й гідності, - йдеться в повідомленні.

  • У грудні 2024 року мер Львова Андрій Садовий повідомив, що семеро дітей, які постраждали від жорстокого поводження у Великолюбинському багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрі Львівської області, було переведено до комунального центру "Рідні". 
  • 11 грудня 2024 року освітня омбудсменка Надія Лещик запропонувала підвищити штрафи за булінг з 850 до 10 тисяч гривень. Вона зазначила, що в галузі захисту дітей від булінгу все ще є значні недоліки.
  • У березні 2024 року в елітному ліцеї Івано-Франківська школярі влаштували булінг шестикласнику через гру на скрипці.
Теги за темою
Діти Київська область
Джерело матеріала
loader