![Росіяни використовують віслюків і коней на фронті: що за цим стоїть](https://thumbor.my.ua/83U5lo_OSRASTQPR9g-V8XoWyaM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fad3e9fccdf760c22dbc9cd84f8eff49d.jpg)
Росіяни використовують віслюків і коней на фронті: що за цим стоїть
Рішення ворога використовувати в’ючних тварин у сучасних бойових умовах виглядає вкрай нестандартним. Однак логіка у цьому все ж є.
Російські окупанти дедалі частіше використовують віслюків і коней для транспортування вантажів на передову, що викликало чимало дискусій як серед самих загарбників, так і в українському інфопросторі. Деякі спостерігачі припускають, що це може бути наслідком масових втратбронетехніки та транспортних засобів, знищених у боях з українськими силами.
Проте ситуація є складнішою, ніж здається на перший погляд, пишуть експерти Defense Express.
За відкритими даними, ще до повномасштабного вторгнення, в’ючні тварини офіційно використовувалися у щонайменше двох підрозділах російської армії. Йдеться про 55-ту мотострілецьку бригаду Центрального військового округу та 34-ту гірську мотострілецьку бригаду Південного військового округу. У першій використовували коней монгольської породи, у другій – карачаєвської. Обидві бригади застосовували їх для логістики у гірських умовах.
Ба більше, російські військові ще до війни проводили навчання з використання такого "в’ючного транспорту", а їхні пропагандисти навіть заявляли, що спеціальний кінний підрозділ є у Рязанському училищі повітряно-десантних військ.
Втім, війна в Україні відбувається зовсім не в монгольських степах чи кавказьких горах, тому рішення ворога використовувати в’ючних тварин у сучасних бойових умовах виглядає вкрай нестандартним. Однак логіка у цьому все ж є.
Російські військові публічно скаржаться, що через високу активність українських безпілотників у прифронтовій зоні утворилася “сіра зона” в кілька кілометрів, куди не можуть безпечно заїхати навіть бронемашини. У таких умовах окупантам доводиться вручну переносити вантажі або залучати в’ючних тварин.
З військової точки зору, використання коней та віслюків для транспортування боєприпасів чи продовольства може здатися певним компромісом. Однак наскільки ця практика виявиться ефективною та довготривалою – велике питання.
Читайте також:
![loader](/files/images/preloader.gif)