Таку думку дипломат висловив у інтерв’ю Укрінформу.
Дипломат зазначив, коли після призначення на посаду посла з особливих доручень щодо Білорусі спілкувався з тодішнім міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, було чітко визначено, що треба виходити з головного посилу – це люди, які підтримують Україну у протидії російській агресії, тож це нам на користь, і ми маємо з ними спілкуватися.
Кизим розповів, що мав зустрічі з лідерами і представниками Координаційної ради білоруської опозиції, незалежних медіа, полку імені Кастуся Калиновського.
«У мене широкий спектр телефонного спілкування і листування, тобто я знаю, що відбувається у білоруських демократичних силах. За моїми спостереженнями, останнім часом відбувається певна радикалізація білоруського демократичного руху», - сказав посол.
У цьому контексті він зауважив, що п'ять років, які минули після попередніх виборів 2020-го року, не показали посилення впливу демократичних сил на білоруське суспільство всередині країни і зростання боротьби за демократизацію.
«Навпаки, режим Лукашенка лише посилив репресії проти власного народу… І в цьому плані зараз серед білоруських демократичних сил росте думка, що, можливо, треба все ж таки ставити питання зміни режиму силовим шляхом», - зазначив Кизим.
Він додав, що відбувається навіть структурна радикалізація білоруських демократичних сил. Зокрема, представник полку Калиновського увійшов до об'єднаного перехідного комітету Демократичної Білорусі, де займається питаннями оборони і безпеки. Створено також громадський рух «Калиновці» як об'єднання представників білоруських демократичних сил та білоруських добровольців.
«Я думаю, що наразі білоруські демократичні сили, та й ми всі, маємо переглянути свої підходи… Якщо після «виборів» 2020 року були протести і маніфестації, то 26 січня не було жодної демонстрації, жодних протестів. Лукашенко з полегшенням видихнув, а цей «видих» означає ще п’ять років його перебування при владі. У такій ситуації демократичним силам треба якимось чином, так би мовити, оновити концепцію демократизації Білорусі», - зазначив дипломат.
Як повідомлялося, Олександр Лукашенко, який перебуває при владі у Білорусі вже понад 30 років, після «виборів» 26 січня розпочав свій сьомий президентський термін.
Міністерство закордонних справ України назвало «вибори» 26 січня у Білорусі «політичним шоу однієї людини» і не визнало їх легітимності, так само, як і більшість демократичних країн.