Держава у січні заощадила ₴2 мільярди на закупівлях через Prozorro Market - Мінекономіки
Держава у січні заощадила ₴2 мільярди на закупівлях через Prozorro Market - Мінекономіки

Держава у січні заощадила ₴2 мільярди на закупівлях через Prozorro Market - Мінекономіки

Державні замовники в січні 2025 року зекономили майже 2 млрд грн на закупівлях товарів широкого вжитку через електронний каталог Prozorro Market.

Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.

"За перший місяць 2025 року державні замовники закупили через Prozorro Market товари широкого вжитку на суму 16 млрд грн. При цьому вони заощадили майже 2 мільярди гривень. Для порівняння за весь попередній рік було заощаджено 4 млрд грн", - ідеться у повідомленні.

За словами першої віцепрем'єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко, економія на товарах широкого вжитку, таких як харчі та енергоносії, становила 1,7 млрд грн, ще близько 300 млн грн замовники зекономили на лікарських засобах.

"Prozorro Market забезпечує бізнесу рівний доступ до державних закупівель. Держава натомість отримує ширший вибір якісних товарів за конкурентними цінами. Наразі через е-каталог продають понад 5,5 тисяч постачальників. Кожен із них проходить ретельну перевірку, підтверджуючи свою доброчесність і релевантний досвід", - наголосив директор ДУ «Професійні закупівлі» Євген Якубовський.

Система пропонує широкий вибір товарів, необхідних для державних установ, серед яких – харчові продукти, офісне устаткування, товари для потреб оборони, шкільні автобуси, електроенергія тощо.

Зокрема, у 2024 році через Prozorro Market закуплено товарів широкого вжитку на суму понад 41 млрд грн, що в чотири рази перевищило показник 2023 року.

Як повідомляв Укрінформ, за допомогою Prozorro Marketдержавним замовникам вдалося придбати для шкіл, лікарень та інших держструктур продукти на понад 5,5 млрд грн, при цьому заощадивши понад 1 млрд грн бюджетних коштів у 2023-2024 роках.

Теги за темою
Мінекономіки
Джерело матеріала
loader