«Енергоатом» замовив перерахунок добудови Хмельницької АЕС за 28 млн гривень
«Енергоатом» замовив перерахунок добудови Хмельницької АЕС за 28 млн гривень

«Енергоатом» замовив перерахунок добудови Хмельницької АЕС за 28 млн гривень

«Енергоатом» замовив перерахунок  добудови Хмельницької АЕС за 28 млн гривень

Замовлення провели без торгів  через «відсутність конкуренції».

АТ «НАЕК «Енергоатом» через свою філію  «ВП «Атомпроектінжиніринг»  замовив товариству «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» роботи з оцінки вартості будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, пишуть «Наші гроші».

Згідно з даними у системі Prozorro компанія за 27,93 млн гривень впродовж чотирьох місяців має скоригувати техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

На саме коригування, очікується, витратять 27,68 млн грн, а ще  246 тис грн коштуватиме експертиза кошторисної документації від ДП «Держбудекспертиза». Згідно з договором виконавець може отримати 8,16 млн гривень авансу, а загалом роботи оплачуватимуть протягом пів року після їхнього виконання.

«Енергопроект» має оцінити вартість будівництва двох енергоблоків потужністю 1000 МВт, ядерне паливо ТВЗ Westinghouse для роботи енергоблоків та інфраструктуру.

Компанія отримала замовлення на роботи через «відсутність конкуренції з технічних причин». У 2016 році «Енергопроект» уже проводив коригування проєкту будівництва енергоблоків №3,4 ХАЕС за 4,82 млн грн.

Нагадаємо, що з літа 2024 року в парламенті намагаються ухвалити законопроєкт про добудову Хмельницької АЕС. Отсанній раз питання було на порядку денному у грудні. В законопроєкті йшлось, що будівництво АЕС мають фінансувати європейські донори, однак в ЄС заявили, що про таке не йшлось.

Ще однією особливістю проєкту є те, що на майбутні енергоблоки хочуть поставити російське обладнання, яке Україні планує продати Болгарія за вдвічі вищою ціною, аніж купила їх у 2015 році.

«Наші гроші» зазначають, що  «Енергопроект» на чверть належить Фонду держмайна. Ще 71% акцій має ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія», яка належить ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» Софії Погорельської та Світлани Дубової. Остання є дружиною колишнього депутата від «Батьківщини» Олександра Дубового. Водночас Софія Погорельська – це, імовірно, його заміжня дочка. Бухгалтером «Міжнародної енергетичної компанії» є його син Марко Дубовой.

Ігор Маскалевич у статті «Атомних авантюристів не вгамувати»  пояснював, чому уся історія із добудовою Хмельницької АЕС є мильною бульбашкою, на якій лише хочуть нагріти руки.

Джерело матеріала
loader
loader