![Коли в Україні можливе проведення виборів в законодавчому плані](https://thumbor.my.ua/_gUlb6NATSwxwjS5TEPunVdtOWY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F8a5b79580a2052d13e46c6a920ceb2a8.jpg)
Коли в Україні можливе проведення виборів в законодавчому плані
Про це 24 Канал пише з посиланням на голову правління громадянської мережі "Опора" Ольгу Айвазовську в інтерв'ю проєкту "Мости України". Команда 20 років стежить за організацією та проведенням виборів.
Коли Україна буде готова до проведення виборів
На думку Айвазовської, щоб вибори відбулися, в Україні потрібно зробити аудит безпеки інфраструктури для їх проведення та ухвалити спеціальний закон. Це необхідно, аби на рівні держави мінімізувати вплив Росії та її колаборантів до голосування, а також не допустити балотування проросійських партій.
Коли почнеться повноцінний політичний процес, чи будемо готові захистити незалежність на наступних етапах розвитку державності і не допустити втручання Росії в політику? Захопити державу політично, особливо в момент виснаження, легше і дешевше, ніж проводити масовані наступальні дії й надалі,
– сказала Ольга Айвазовська.
Окрім цього, не варто забувати, що українці за кордоном теж мають право балотуватися до парламенту. Для цього у законодавстві потрібно зробити винятки та дозволити обиратися тим, хто не живе в Україні 5 років. Також потрібно розробити основу для голосування в нових умовах. Йдеться про можливість голосування за кордоном та біля лінії розмежування.
Для України вибори – це момент політичного оголення і знесилення. П'ять років в країні не було повномасштабних виборів. Це означає, що наша інфраструктура просіла і знищена фізично. Це стосується як виборчих дільниць, достовірності та точності державного реєстру як єдиної електронної бази даних, роботи медіа, бо вже не відчувається того впливу слова, тому що канали змінилися,
– прокоментувала фахівчиня.
Представниця громадської мережі також додала, що для організації виборчих процесів потрібно визначитись, на якій території Україна зможе їх організувати з огляду на безпеку.
Відтак на підготовку до виборів потрібно від 6 до 12 місяців після закінчення воєнного стану.
Реальність така: якщо ми готові до найгіршого сценарію, витримаємо. Якщо живемо в рожевих ілюзіях, що нас пронесе, це будуть найгірші вибори. Ці вибори будуть виборами виживання, легітимності, незалежності. Якщо буде обрана особа і її спосіб чи чистота обрання буде поставлена під питання, ми втратимо дуже багато. Можливо, все. Тому що, лідери держав відмовлятимуться спілкуватися з новообраним чи переобраним лідером,
– зазначила Айвазовська.
Вибори в Україні у 2025 році: чи можливо та чи безпечно
Політологи вважають, що Росія може використати вибори в Україні на свою користь. Затишшя під час виборчого процесу Путін може використати для нової атаки.
Хоча у США і вимагають якнайшвидше обрати президента України та парламент, проведення виборів у 2025 році залежить лише від досягнення перемир'я у війні та отримання гарантій безпеки.
А якщо війна не зупиниться, то, на думку експертів, результати виборів можуть бути нелегітимним через низьку явку та загрози безпеці на виборчих дільницях.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)