Чи компенсує Європа Україні скорочення допомоги від США. Генерал назвав дві неприємні речі
Чи компенсує Європа Україні скорочення допомоги від США. Генерал назвав дві неприємні речі

Чи компенсує Європа Україні скорочення допомоги від США. Генерал назвав дві неприємні речі

Крайні праві сили в Німеччині не підтримують Україну

Європейський Союз та Велика Британія теоретично можуть компенсувати скорочення допомоги Україні від США, поки президент Дональд Трамп намагається розібратися в ситуації. Однак для цього потрібна політична воля та справжнє лідерство, а їх поки не видно.

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів британський генерал у відставці, колишній заступник Верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Річард Ширрефф. Він назвав дві причини такої пасивності найпотужніших країн Європи.

Більше читайте на сайті Телеграф у публікації: "Заморозка війни може не спрацювати, а зупинити Путіна можна за однієї умови, — британський генерал".

— Я бачу рішучість з боку Польщі, країн Балтії — Литви, Естонії, Латвії, з боку Фінляндії та Швеції. Але я не бачу її з боку найбільших економік Європи — Британії, Франції та Німеччини, — каже військовий експерт.

Він наголошує: щоб замінити американську допомогу, Британія, Франція та Німеччина мають різко збільшити свої оборонні витрати. Однак нема жодних ознак того, що це відбувається. А ці країни більше зосереджені на внутрішньополітичних справах.

— Президент Макрон зараз майже безсилий у Франції. Німеччина перебуває в розпалі виборчої кампанії, а потенційний майбутній канцлер Мерц змушений спиратися на підтримку крайніх правих, щоб просунути свою антиімміграційну політику в Бундестазі, — каже генерал.

За його словами, крайні праві сили в Німеччині не підтримують Україну. Це політики умиротворення, прибічники Росії, т.зв. Russland-Versteher (буквально "той, хто розуміє Росію". — Ред.).

— Щодо Великої Британії — тут політична стабільність. Уряд отримав сильний мандат і проводить перегляд в оборонній сфері. Але на нього чиниться величезний фінансовий тиск, — каже Річард Ширрефф. — Я не бачу усвідомлення необхідності жертв, глибшої віддачі та ухвалення дійсно складних компромісів і рішень. Люди не відчувають загрози і не розуміють, що ця війна — пряма загроза і для них у Великій Британії.

Військовий експерт пояснив, що Україна географічно може бути далеко, але у разі нападу РФ на Польщу, Литву, Латвію чи Естонію — це означатиме, що все НАТО буде у стані війни з Росією відповідно до Статті 5 Вашингтонського договору.

— Атака на одного — це атака на всіх. Тож це війна кожного члена НАТО, так само як і війна України. І єдина мова, яку розуміє Росія — це сила. Там, де Росія знаходить слабкість, вона продовжує тиснути, — додав британський генерал.

Нагадаємо, раніше він пояснив "Телеграфу", коли Путін може знову напасти на Україну.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader