/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fe5308949dac0a94e19f80af09993ac17.jpg)
Не тільки генерує, а й зберігає енергію: створено незвичайну сонячну батарею
Інноваційний пристрій вирішує одразу дві проблеми традиційних сонячних панелей: нагрівання і використання шкідливих матеріалів.
Дослідники з Політехнічного університету Каталонії розробили гібридні сонячні елементи, які можуть виробляти електроенергію і зберігати її. Про це йдеться на офіційному сайті університету.
Як зазначають науковці, одним із недоліків сонячної енергетики є переривчасте виробництво енергії. Щоб зберігати надлишки енергії і використовувати їх у години, коли не світить сонце, потрібні надійні акумулятори. Однак багато сучасних батарей покладаються на нестійкі матеріали і не працюють оптимально, в основному через нагрівання.
Дослідницька група розробила технологію для вирішення обох проблем. Йдеться про перший гібридний пристрій, який об'єднує кремнієвий сонячний елемент з інноваційною системою зберігання під назвою MOST, що означає молекулярні системи зберігання сонячної теплової енергії.
MOST складається з органічних молекул, які при опроміненні фотонами високої енергії, такими як ультрафіолетове світло, піддаються хімічному перетворенню і зберігають цю енергію для подальшого використання. Особливістю системи є те, що ці молекули також охолоджують сонячний елемент, виступаючи оптичним фільтром і блокуючи фотони, які зазвичай спричиняють нагрівання і знижують ефективність.
Таким чином, новий пристрій дає змогу як генерувати електрику, так і зберігати хімічну енергію. При цьому MOST використовує такі поширені елементи, як вуглець, водень, кисень і азот, тим самим пропонуючи більш екологічний спосіб зберігання енергії.
Під час експериментальних випробувань пристрій показав ефективність використання сонячної енергії до 14,9%. Очікується, що ця технологія задовольнить зростаючий попит на чисту енергію та ефективне її зберігання.
Нагадаємо, дослідники з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії досягли світового рекорду ефективності перетворення енергії в 13,2% для широкозонних сонячних елементів на основі кестериту.
Також повідомлялося, що китайський стартап Mellow Energy створив сонячну панель ML-Flex, яка, за твердженням компанії, є "найбільшим у світі" гнучким перовскітним фотоелектричним модулем.
Microsoft звільняє близько шести тисяч працівників
Українські компанії відкривають вакансії директорів зі штучного інтелекту
Ілон Маск показав запальні танці робота від Tesla
Прогноз магнітних бур на 13-15 травня: якою буде сонячна активність
«Укрпошта» оголосила про запуск нового сервісу
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2Fb9403190d7d51144619d937ad8192f3e.jpg)
Під вершиною на Алясці може ховатися база прибульців — ЦРУ
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F3159921ffab550296298408827c3319e.jpg)