Сирія може дозволити Росії зберегти свої бази - новий міністр оборони
Сирія може дозволити Росії зберегти свої бази - новий міністр оборони

Сирія може дозволити Росії зберегти свої бази - новий міністр оборони

Сирія готова дозволити Росії зберегти свої бази на узбережжі Середземного моря, якщо будь-яка угода з Кремлем слугуватиме інтересам країни.

Про це заявив в інтерв'ю The Washington Post новий міністр оборони Сирії Мурхаф Абу Касра, передає Укрінформ.

Відповідаючи на запитання, чи буде Росії дозволено зберегти військово-морський порт в Тартусі і авіабазу Хмеймім в Латакії, Абу Касра сказав: «Якщо ми отримаємо від цього вигоду для Сирії, то так».

Міністр оборони відмовився прямо підтвердити, чи вимагав офіційний Дамаск екстрадиції Асада під час зустрічі з російськими чиновниками наприкінці минулого місяця. Але питання про притягнення Асада до відповідальності піднімалося, сказав він.

«Коли Башар Асад вирішив поїхати до Росії, він думав, що ми не зможемо домовитися (з росіянами – ред.). Можливо, відносини з ними будуть відновлені таким чином, щоб спочатку служити інтересам Сирії, а потім їхнім інтересам», - зазначив Абу Касра.

За його словами, уряд у Дамаску розглядає можливість укладення оборонних угод з багатьма країнами і веде переговори про статус американських і турецьких військових баз у Сирії, нові військові угоди з Анкарою можуть передбачати скорочення або «перерозподіл» турецьких військ у країні.

Абу Касра додав, що питання про те, чи збережуть США військову присутність на північному сході країни, «перебуває на стадії переговорів».

Американські війська вперше увійшли до Сирії в 2015 році для боротьби з ІДІЛ, зараз близько 2 000 американських військових залишаються на північному сході і на віддаленій базі на півдні Сирії.

«Всі чекали приходу Трампа до влади, і це питання потребує деякого часу між адміністрацією США і новим сирійським урядом», - сказав міністр про переговори.

Абу Касра дослужився до звання першого лейтенанта в армії Асада, перш ніж приєднався до повстанців, а згодом - до «Джабхат ан-Нусра», колишнього відгалуження «Аль-Каїди».

Як повідомляв Укрінформ, наразі Росія, яка мала численні бази і аванпости по всій Сирії, вивела свій військовий персонал і техніку з усіх об'єктів, окрім двох - у Тартусі і Латакії. Вони мають велику стратегічну цінність для Росії, зокрема військово-морська база, яка давала Москві контроль на Середземному морі.

Нова влада Сирії також анулювала угоду про інвестиції між російською компанією «Стройтрансгаз» і сирійським середземноморським портом Тартус, а під час своїх перших переговорів з делегацією Кремля висунула Росії вимогу про компенсацію.

Фото: АА

Теги за темою
Росія Сирія
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader