![У Франківську показали картини, створені дружинами та матерями полеглих військових](https://thumbor.my.ua/YqIJTwtjeK-JL6fhvhB6lizlq5Q=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa4c4eb90da73267c4fc19a165c1de042.jpg)
У Франківську показали картини, створені дружинами та матерями полеглих військових
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Кожна з цих жінок написала картину на згадку про свого чоловіка, сина. Вони працювали у професійних художніх студіях, втілювали на полотні спільні мрії, ідеї… Ці картини є крапкою в тому житті, яке було, і першим кроком в інше, де кожна жінка є художницею, творчою особистістю», - говорить ініціаторка та куратора артпроєкту Олена Сокальська.
У Франківську відкрили всеукраїнський арт-проєкт “ЖИВА. Справжні історії кохання” / Фото: ПІК
За її словами, в артпроєкті «Жива. Справжні історії кохання» взяли участь близько 300 жінок.
В Івано-Франківську свою першу картину показала і дружина загиблого Володимира Іванківа, Тетяна Білейчук. Жінка за професією психолог. Розповідає, у 2016 році вони з чоловіком вирішували, хто з них піде на війну. Тоді чоловік потайки подався на фронт добровольцем. Воював у 128 –ій окремій гірсько-штурмовій. Казав, що це вже була його друга сім’я.
![У Франківську показали картини, створені дружинами та матерями полеглих військових - Фото 7](https://thumbor.my.ua/zXESkBlh9ycuoey-jarrognT7Qo=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F436f21d52e0995163eb9ca5c74da4a94.jpg)
«Володя був командиром танка. Три екіпажі він вивів живими, а ось третій… Його знесло з броні вибуховою хвилею. Танк перекинувся, хлопці поломані, але живі», - каже Тетяна.
Молодший сержант Володимир Іванків загинув 9 листопада 2022 року у Гуляйполі. Згодом з’явилась перша картина його дружини Тетяни.
«На той час я себе так почувала – наче навколо пустеля і я – той кораблик у колбі, де є ще життя. У мене два варіанти – я виливаю все або на полотно, або на папір віршами… Чим далі від трагедії, тим менше я про неї розповідаю », - зізнається жінка.
Додає, її участь у цьому проєкті - це своєрідний заклик, аби не забули і не пробачили. Розповідає, арттерапія далась жінкам легко. Вони підтримували одна одну, наче сестри, і вже не плакали.
«Ці жінки – геніальні. Ніде не вчились, не займались мистецтвом, але на той час мали настільки велике бажання творити, що вийшли прекрасні роботи. Я лише подумав, як шкода, що немає тих людей, які їх підтримували, що вони це не побачать», - додає художник і педагог, який допомагав жінкам у майстерні, Орест Заборський.
Івано-Франківськ став п’ятим містом, який приймає цей виставковий тур. Раніше картини дружин і матерів полеглих показали в Ужгороді, Дніпрі, Львові та Києві.
Як повідомляло агентство, у Львові провели заняття з арттерапії для військових, які проходять реабілітацію.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)