Українцям пояснили, де обміняти гривню на євро у Німеччині: як зробити це вигідно
Українцям пояснили, де обміняти гривню на євро у Німеччині: як зробити це вигідно

Українцям пояснили, де обміняти гривню на євро у Німеччині: як зробити це вигідно

Українцям розповіли, де можнаобмінятиготівкову гривню в Німеччині.

Як передає "Хвиля", про це повідомляє Deutsche Bank.

У Німеччині запровадили спеціальну програму допомоги біженцям з України щодо обміну національної валюти. З 24 травня 2022 року українці можуть без додаткових банківських комісій обміняти свої гривні на євро.

Умови обміну такі:

  • Приймаються банкноти номіналом 100, 200, 500 та 1000 гривень.
  • Курс обміну визначається офіційним сайтом Федерального Банку Німеччини
  • Максимальна сума обміну для однієї особи – 10 тисяч гривень
  • Обмін можна провести одноразово або частинами
  • Програма діятиме три місяці.

При обміні потрібно пред'явити документи. Банківська система відстежуватиме обсяг коштів, що обмінюються, щоб виключити перевищення встановленого ліміту. Важлива перевага – банки не стягують комісію за такий обмін.

Соціальні виплати у Німеччині
Соціальні виплати у Німеччині

Зазначимо, що раніше керівник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов на круглому столі, проведеному Finclub, поділився корисними порадами, які зменшать втрати на комісіях та подвійних конвертаціях у ЄС.

"Дуже багато людей, які поїхали мають карти в доларах - традиційно за українським звичаєм. Якщо вони роблять конвертацію в євро, то можуть дуже істотно втрачати на курсах конвертації. Тому, хоч у мобільному додатку і припинено продаж іноземної валюти, у них є можливість конвертації з долара в євро за прийнятним курсом. І нею слід скористатися, якщо ви у європейських країнах. Там вигідніше розраховуватися саме щодо євро", - розповів він.

При цьому Блінов звернув увагу, що курс у торгових мережах за фактом нижчий за той курс, за яким ви знімаєте валюту в банкоматах. До того ж, у банкоматах можуть перебувати додаткові комісії. Плюс там є мережа агентів, які свою приховану комісію закладають у курс.

"Тому всім рекомендую не знімати валюту навіть у межах ліміту і потім йти з нею в супермаркет, а залишати готівку на ті випадки, коли тільки ними можна розрахуватися, наприклад у німецьких аптеках, де карти не приймають. Це дуже небезпечна штука, коли вам в Європі пропонують розрахуватися в доларах. Там буде потрійна конвертація і на цьому зароблять навіть не банки, а сторонні європейські особи. Важливо в Чехії намагатися платити у кронах, у Польщі – у злотих, у Німеччині – у євро", – пояснив аналітик.

Нагадаємо, Україна може перейти від долара до євро

Джерело матеріала
loader
loader