Українські вчені зі станції " Академік Вернадський " показали сплячих на крижині тюленів-крилеїдів. Знімки кумедних тварин, які лаються на крижинах, зробила біолог 29-ї української антарктичної експедиції Тетяна Баглай під час морського виїзду. Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
Полярники зазначили, що тюлені-крилеїди є пагофілами, тобто шанувальниками льоду. Все їхнє життя тісно пов'язане з льодом: на ньому вони відпочивають, народжують, вигодовують малюків і т.д.
- Серед тюленів, що живуть у районі нашої станції, льодолюбами також є тюлені Ведделла та морські леопарди. Але оскільки саме крилеїди – численні тюлені Антарктики, то їхні покотушки на крижинах та уламках айсбергів полярники бачать найчастіше, – розповіли українські вчені.
- Наприкінці січня українські полярники показали момент появи на світ пташеня домініканського мартіна. Унікальне відео вдалося зняти під час роботи на сусідніх островах Троє поросят. На ньому малюк домініканського мартіна вже виклював дірочку в шкаралупі, щоб з'явитися на світ.
- 16 січня полярники повідомляли, що у районі станції "Академік Вернадський" справжній бебібум спостерігається не лише серед пінгвінів, а й серед інших птахів – домініканського мартіна.