Станом на 1 січня 2025 року офіційний курс долара був встановлений на рівні 42 гривні, а на 6 лютого курс долара знизився до 41,66 гривні.
За даними Національного банку України (НБУ), середній курс у банках та обмінниках теж зазнав змін. Наприклад, середня купівля долара у банках знизилася з 41,95 до 41,45 гривні, а середній продаж піднявся з 42,45 до 42,95 гривні за долар. Євро, в свою чергу, подешевшав на декілька копійок. Якщо на початку року офіційний курс був 43,69 гривні за євро, то вже 6 лютого цей курс знизився до 43,40 гривні. Примітно, що в обмінниках євро подешевшав ще більше — з 44,13 до 43,25 гривні за євро.
Фінансові аналітики прогнозують, що тенденція до зниження вартості євро може тривати ще деякий час. Так, експерт Андрій Шевчишин зазначає, що активна фаза війни в Україні може завершитися в першій половині 2025 року, що буде мати вплив на валютний ринок. Через тиск на євро він радить наразі обирати долари для вкладів.
Проте, на думку Шевчишина, якщо ситуація в країні стабілізується та розпочнеться етап перемовин або мирних угод, євро може відновитися. Тому в другій половині 2025 року долар може стати менш вигідним для інвестицій, а євро — навпаки, стане привабливішим.
Прогнози Міжнародного валютного фонду (МВФ) вказують на можливість подальшого знецінення гривні в 2025 році. Водночас, можливий ріст долара до рівня 45 гривень за один американський долар наприкінці року. Це означає, що для тих, хто бажає зафіксувати вигідний курс, зараз може бути хороша нагода обирати долари. Проте, для тих, хто орієнтується на довгострокові вкладення, зміна тенденцій до стабільності може відкрити можливості для інвестицій в євро вже ближче до літа, кажуть експерти.
Останні новини України:
Українці можуть скасувати обмін доларів та повернути кошти: в НБУ розкрили, як це зробити.
Курс валют та розмір зарплат: з'явились прогнози на 2025 рік, що чекає на українців.
Україна приєднається до зони платежів у євро: в НБУ повідомили, що це означає та чи замінять гривню на валюту ЄС.